شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 80615
تاریخ انتشار: 26 مهر 1400 _22:30:18
موضوع احقاق حقوق ملت ایران و ایثارگران از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری شود

قاضی‌زاده هاشمی گفت: بنیاد باید به منظور احقاق حقوق ملت ایران و ایثارگران در حوزه حقوق بین‌الملل هم فعال شود و مستندسازی‌های لازم برای ارائه به مراجع بین‌المللی انجام شود.

 

تا شهدا؛ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۲۶ مهر در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم کاربردی بودن جلسات اداری تاکید کرد و اظهار داشت: خروجی جلسات بنیاد باید منجر به مسائل اجرایی و بهبود فرآیند‌ها شوند و امیدوارم به خوبی در این مسیر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که بار‌ها گفته‌ایم بنیاد شهید و امور ایثارگران نهادی انقلابی است و نباید رویکرد اداری به موضوعات و برخورد با کارکنان وجود داشته باشد، اما همین رفتار انقلابی نیز باید کاملا در چهارچوب قانون انجام شود و دقت کنیم که احیانا رویه انقلابی منجر به بی‌قانونی نشود.

معاون رئیس جمهور بر لزوم تفکیک وظایف قانونی و فعالیت معاونت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد و گفت: بنیاد باید مرجع تفسیر قوانین مربوط به ایثارگران در کشور باشد و این مسئله توسط حوزه حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بنیاد باید به منظور احقاق حقوق ملت ایران و ایثارگران در حوزه حقوق بین‌الملل هم فعال شود و مستندسازی‌های لازم برای ارائه به مراجع بین‌المللی انجام شود.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: لازم است بخش امور استان‌ها نیز در تشکیلات و چارت اداری احیا شود تا مسائل در این زمینه نیز با دقت بهتری پیگیری شوند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه با گرامی‌داشت ایام هجرت حضرت محمد (ص) گفت: امیرالمومنین (ع) در مسیر این هجرت یار و همراه حضرت محمد (ص) بودند و بعد از کمک برای هجرت ایشان، خود با چند روز فاصله به مدینه رفتند.

وی افزود: حضرت علی (ع) مسیر هجرت به مدینه را با پای پیاده طی کرد تا سه خانمی که همراه ایشان بودند از جمله حضرت فاطمه (س) بتوانند این مسافت را سوار بر اسب طی کنند و به دلیل سختی این پیاده‌روی پای حضرت علی (ع) دچار آسیب شد. همین موضوع برای ما درس بزرگی است تا میزان عزت و احترام ائمه (ع) نسبت به خانم‌ها را برای خود الگو قرار دهیم.

در این جلسه مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ارائه گزارشی از عملکرد، فعالیت‌ها و برنامه‌های این معاونت پرداخت.

ابزار هدایت به بالای صفحه