شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 7 / 1400] به مناسبت سالگرد شهادت «شیخ شریف‌قنوتی» منتشر شد؛
[26 / 7 / 1400] تلاش شهید «سید کاظم کاظمی» برای رسوا کردن حقیقت ...
[26 / 7 / 1400] به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید نورعلی شوشتری ...

 

کدخبر: 80447
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1400 _12:42:51
ترویج فرهنگ ایثار و گذشت مهمترین هدف جشنواره ایثار است

مرتضوی با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت‌های اصلی بنیاد است، گفت: جشنواره فرهنگی و هنری ایثار با هدف انتقال پیام شهدا با زبان زیبای هنر به نسل امروز است که شاید اطلاعاتی از دوران دفاع مقدس نداشته باشند.

 

تا شهدا؛ عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، اظهار داشت: جشنواره فرهنگی و هنری ایثار با هدف انتقال پیام شهدا با زبان زیبای هنر به نسل امروز است که شاید اطلاعاتی از دوران دفاع مقدس نداشته باشند.

مرتضوی زبان هنر و قلم را دو ابزار مهم در انتقال ابعاد فرهنگی و حماسی دوران دفاع مقدس برشمرد و افزود: انعکاس و تبیین نقش قیام ۱۵ خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش شهدای دفاع مقدس و تداوم آن در نهضت‌های اسلامی، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع سلامت، شهدای خدمت و تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های آنان از مهمترین اهداف نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایثار در بنیاد شهرستان‌های استان تهران است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: این جشنواره برای نخستین‌ بار به صورت مستقل برگزار می‌شود و محور‌های این جشنواره شامل جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس در دوره معاصر در مقاطع مختلف تاریخی در آثار اقتباسی از رویداد‌های واقعی و موضوعات پیشنهادی شامل قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ ورامین، شهدای دولت، شهدای روستا‌ها و عشایر شهرستان‌های استان تهران، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت استان است.

مرتضوی ضمن اشاره به مقبولیت گذشت و ایثار در همه فرهنگ‌ها خاطرنشان کرد: کسی که جان خود را ایثار می‌کند از همه سرمایه خود می‌گذرد و در این جشنواره به دنبال آن هستیم این پیام را با زبان زیبای هنر به جوانان و نوجوانانی که شاید اطلاعاتی از جنگ نداشته باشند انتقال دهیم. جشنواره آزاد بوده و در انتها از آثار برگزیده نمایشگاهی برگزار می‌شود که زمان آن را متعاقبا اعلام می‌کنیم و بازدید آن برای عموم نیز آزاد خواهد بود.

مهلت ارسال آثار تا پایان شهریورماه تمدید شد و مراسم اختتامیه جشنواره ۲۷ مهر تا چهارم آبان سال جاری برگزار می‌شود و حقوق معنوی آثار برگزیده برای چاپ و استفاده متعلق به دبیرخانه جشنواره است. علاقه‌مندان با مراجعه به صفحات مجازی (واتس آپ و ایتا) جهت ارسال آثار: ۰۹۳۰۱۸۰۲۵۷۸، صفحه اینستاگرام: esarfestival۱۴۰۰@، پست الکترونیک: esarfestival۱۴۰۰@@gmail.com نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه