شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 7 / 1400] به مناسبت سالگرد شهادت «شیخ شریف‌قنوتی» منتشر شد؛
[26 / 7 / 1400] تلاش شهید «سید کاظم کاظمی» برای رسوا کردن حقیقت ...
[26 / 7 / 1400] به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید نورعلی شوشتری ...

 

کدخبر: 80360
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1400 _14:39:33
آرزوی جوان‌ترین شهید مدافع حرم برای پیوستن به یک سردار شهید

شهید سید مصطفی موسوی جوان‌ترین شهید ایرانی مدافع حرم است که در سن ۲۰ سالگی به عنوان بسیجی تکاور به سوریه اعزام شد.

 

تا شهدا؛ شهید سید مصطفی موسوی جوان‌ترین شهید ایرانی مدافع حرم است که در سن ۲۰ سالگی به عنوان بسیجی تکاور به سوریه اعزام شد و در روز بیست و یکم آبان سال ۱۳۹۴ در شهر حلب سوریه به شهادت رسید.

شهید سید مصطفی موسوی که به عنوان جوان‌ترین شهید ایرانی مدافع حرم شناخته شده است، به همگان ثابت کرد جنگیدن با دشمنان اسلام سن و سال نمی‌شناسد بلکه شجاعت و قلبی مطمئن به وعده خداوند می‌خواهد که همه درد‌ها و رنج‌ها را به جان بخرد و برای رضای خدا از همه چیز خود بگذرد.

در ادامه، گوشه‌ای از زندگی این شهید والامقام را از زبان پدر و مادرش می‌خوانید:

پدر شهید سید مصطفی موسوی با اشاره به هوش بالای این شهید بزرگوار اظهار داشت: «یک طرح زیردریایی داشت و من چندین بار به بنیاد نخبگان رفتم که ثبت کنم، اما متاسفانه پیگیری صورت نگرفت. گفتند که این طرح، هزینه بالایی دارد و مدت زمان زیادی می‌برد. مصطفی خودش طرح را برای کانادا فرستاد و تایید هم شد، اما او گفت من دوست دارم این طرح را به کشور خودم ارائه بدهم و از دادن طرحش صرف نظر کرد. مصطفی برای همه کارهایش برنامه‌ریزی داشت.»

مادر شهید سید مصطفی موسوی نیز با تاکید بر اینکه او عشق به شهادت داشت، گفت: «مصطفی به دوستانش گفته بود دعا کنید تا محرم تمام نشده، من هم شهید شوم و پیش شهید باقری بروم که روز آخر محرم، او هم شهید شد. وقتی اعلام کردند جوان‌ترین شهید مدافع حرم است، بسیار خوشحال شدم و خدا را شکر کردم که باعث سربلندی و افتخارم شد.»

این شهید بزرگوار، بیست و یکم آبان سال ۱۳۹۴ همراه با شهیدان مسعود عسگری، احمد اعطائی و محمدرضا دهقان امیری در شهر العیس حلب به شهادت رسید و پیکر پاک او در قطعه ۲۶ بهشت زهرا (س) تهران به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه