شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 6 / 1400] شرط شهید «صفری» برای شفاعت؛
[27 / 6 / 1400] منزل به منزل نجف آبادی‌ها با شهدای مدافع حرم؛
[27 / 6 / 1400] هفته «دفاع مقدس»؛
[28 / 6 / 1400] جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع ...
[28 / 6 / 1400] بشارت شهادت فرزند در رویای صادقه؛
[28 / 6 / 1400] بیسیم‌چی حواس پرت و فرکانسی که شنود می‌شد؛
[28 / 6 / 1400] سرپرست کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[28 / 6 / 1400] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین؛
[28 / 6 / 1400] مشاعره آزادگان ایرانی در ایام اسارت؛

 

کدخبر: 80261
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1400 _12:50:53
برداشتی از زندگی‌ خلبان شهید مهدیار با عنوان نقاب در شیراز روی صحنه می‌رود

نویسنده و کارگردان دفاع مقدس در استان فارس از اجرای نمایش «نقاب» خبر داد و گفت: این نمایش برداشتی آزاد از زندگی‌ خلبان شهید ابوالفضل مهدیار است.

تا شهدا؛ بهرام میرزایی در گفت‌وگویی، با اشاره به استمرار فعالیت هنری گروه نمایشی مهنا با وجود شرایط کرونایی اظهار داشت: پنجمین اثر این گروه نمایشی  با عنوان نقاب در حال تولید است و به زودی آماده اجرا می‌شود. 

وی با بیان اینکه نمایش نقاب برداشتی آزاد از زندگی‌نامه خلبان شهید ابوالفضل مهدیار است، گفت: ابوالفضل مهدیار متولد شهر قم در سال 59 به اتهام مشارکت در کودتای نقاب دستگیر و پس از مدت کوتاهی تبرئه شد و در دوم آبان 59 به فیض شهادت نائل آمد. 

نویسنده و کارگردان برجسته دفاع مقدس در استان فارس با بیان اینکه این نمایش با دو ساختار نمایشی متفاوت به روی صحنه می‌رود، افزود: پروژه اصلی نمایش نقاب با شش بازیگر تولید شده ولی متاسفانه به دلیل شرایط کرونا و عدم امکان اجرای عموم، یک نسخه مونولوگ هم از نمایش تولید شده که در آینده نزدیک با بهبود شرایط کرونا به روی صحنه می‌رود. 

میرزایی عنوان کرد: تحقیق و نگارش متن از آذر ماه 99 آغاز و تمرینات گروه نیز اوایل امسال در فضای باز شروع  و مدت کوتاهی است در تالار استاد فقیه تمرینات نهایی در حال انجام است. 

وی گفت: با همه دشواری‌های تولید نمایش در شرایط کنونی گروه نمایش مردمی مهنا با اقتدار و بدون هیچ پشتوانه مالی و معنوی روی پای خود ایستاده و آثار شهدا را به صورت کاملا رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد و معتقدم کار فرهنگی موثر در این برهه اجتماعی جهاد به حساب می‌آید. 

به گزارش تسنیم؛ گروه نمایش مردمی مهنا تاکنون زندگینامه شهید دوران - نمایش مهنا، شهدای مدافع حرم - نمایش دربند، زندگی نامه شهید ضرغام و شهید اقبالی- نمایش پل کارون، زندگی نامه شهید بکتری - نمایش بغض شیرین را تولید کرده و مجموعا 25 هزار نفر آثار قهرمانان دفاع مقدس را تماشا کرده‌اند.  بازیگری نمایش مونولوگ نقاب بر عهده  زهرا هوشمند است که در قالب 4 شخصیت ظاهر می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه