شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 6 / 1400] شرط شهید «صفری» برای شفاعت؛
[27 / 6 / 1400] منزل به منزل نجف آبادی‌ها با شهدای مدافع حرم؛
[27 / 6 / 1400] هفته «دفاع مقدس»؛
[28 / 6 / 1400] جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع ...
[28 / 6 / 1400] بشارت شهادت فرزند در رویای صادقه؛
[28 / 6 / 1400] بیسیم‌چی حواس پرت و فرکانسی که شنود می‌شد؛
[28 / 6 / 1400] سرپرست کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[28 / 6 / 1400] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین؛
[28 / 6 / 1400] مشاعره آزادگان ایرانی در ایام اسارت؛

 

کدخبر: 80237
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1400 _10:36:55
آئین رونمایی از کتاب «ماکه رفتیم» شهید مرتضی کارچانی در اراک

آئین رونمایی از کتاب «ماکه رفتیم» برگرفته از زندگی‌نامه شهید «مرتضی کارچانی» با حضور خانواده این شهید والامقام و جمعی از مسئولان انتظامی استان مرکزی برگزار شد.

 

تا شهدا؛ مراسم رونمایی از کتاب «ما که رفتیم» برگرفته از زندگینامه شهید «مرتضی کارچانی»  که با حضور جانشین فرمانده انتظامی استان،‌ روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات، معاون هماهنگ‌کننده و خانواده شهید کارچانی در سالن همایش‌های پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرکزی برگزار شد.
 شهید «مرتضی کارچانی» در بیست و دومین روز دی‌ماه سال ۱۳۷۲ در شهر کارچان از توابع اراک در خانواده‌ای مذهبی، ساده و زحمتکش دیده به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را در زادگاهش سپری کرد.
شهید معزز در رشته رزمی کاراته فعالیت می‌کرد و موفق به اخذ کمربند مشکی و دان یک در سبک شی کان شده بود.
به دلیل علاقه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای خدمت به کشور عزیز اسلامی در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۲ به دانشگاه علوم انتظامی امین وارد و پس از فراغت از تحصیل در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۵ و جهت کمک به نظم و امنیت مرزهای شرقی به استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.
به دلیل شایستگی، لیاقت و شجاعت این افسر دلاور و رشید ناجا به عنوان مسئول مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران انتخاب و در طول خدمت در آن یگان رشادت‌ها و ایثارگری‌های فراوانی در راه مبارزه با سوداگران مرگ از خود نشان داد و در نهایت در مورخه ۱۳۷۹/۰۷/۱۶ حین درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر مورد اصابت گلوله واقع و به درجه عظمای شهادت نائل و به مولا و مقتدایش سیدالشهدا پیوست و در آرامگاه ابدی خود در زادگاهش آرام گرفت.

ابزار هدایت به بالای صفحه