شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 6 / 1400] شرط شهید «صفری» برای شفاعت؛
[27 / 6 / 1400] منزل به منزل نجف آبادی‌ها با شهدای مدافع حرم؛
[27 / 6 / 1400] هفته «دفاع مقدس»؛
[28 / 6 / 1400] سرپرست کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[28 / 6 / 1400] جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع ...
[28 / 6 / 1400] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین؛
[28 / 6 / 1400] مشاعره آزادگان ایرانی در ایام اسارت؛
[28 / 6 / 1400] بشارت شهادت فرزند در رویای صادقه؛
[28 / 6 / 1400] بیسیم‌چی حواس پرت و فرکانسی که شنود می‌شد؛

 

کدخبر: 80189
تاریخ انتشار: 27 تیر 1400 _00:00:54
مرحله چهارم دریافت واکسن شامل چه کسانی می‌شود؟

کارشناس بهداشت بنیاد شهید گفت: « 200 هزار جانباز و 9000 هزار همسر جانباز بالای 70 درصد، در مرحله سوم، در حال واکسیناسیون هستند و پیش بینی می کنیم تا دو هفته آینده به طول انجامد.»

 

تا شهدا؛ با وقفه ایجاد شده در تأمین واکسن کرونا وقفه کوتاهی در انجام آن صورت گرفت. جانبازان که جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند نیز در الویت دریافت واکسن قرار داشتند که با ایجاد این وقفه واکسیناسیون آنها نیز متوقف شد.

عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید چندی پیش در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد: به محض تأمین واکسن، مرحله سوم واکسیناسیون که شامل جانبازان بالای ۲۵ درصد تا ۵۰ درصد هستند و همسران جانباز بالای ۷۰ درصد، آغاز خواهد شد و جای نگرانی نخواهد بود.

منیعی یکی از کارشناسان بهداشت و درمان بنیاد در همین خصوص، در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد: واکسیناسیون مجدداً از شنبه هفته گذشته از سر گرفته شده و افراد مشمول به تدریج و بدون مشکل خاصی گروه گروه واکسینه می‌شوند.

وی با بیان اینکه، در این مرحله جانبازان ۲۵ تا ۵۰ درصد و همسران جانبازان بالای ۷۰ درصد در الویت واکسیناسیون قرار گرفتند، افزود: ۲۰۰ هزار جانباز و ۹۰۰۰ هزار همسر جانباز بالای ۷۰ درصد داریم که در حال واکسیناسیون هستند و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو هفته آینده به طول انجامد.

این کارشناس بهداشت بنیاد شهید گفت: همچنین ۸۰ درصد کسانی که دز اول را پیش از این دریافت کرده بودند، اکنون درحال دریافت دز دوم واکسن هستند و ۲۰ درصد بقیه نیز واکسینه خواهند شد.

منیعی از مرحله چهارم واکسیناسیون خانواده ایثارگران خبر داد و گفت: همسران شهدا و همسران جانباز بالای ۵۰ درصد شامل مرحله چهارم خواهند بود که مجوز آن هم از وزرات بهداشت دریافت شده و تا ظرف چند روز آینده به مراکز بنیاد در استانها ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: در بنیاد استان‌ها از طریق سیستم سجایا شماره تماس همه خانواده‌های جامعه هدف وجود دارد که با آنها تماس می‌گیرند یا پیامک می‌دهند و اطلاع می‌دهند به کجا مراجعه کنند.

منیعی بیان داشت: برخی که تاکنون پیامک یا تماس دریافت نکردند ممکن است گوشی‌شان خاموش بوده یا شماره عوض شده و یا به هر دلیل برایشان پیام نرفته، نیز می‌توانند با بنیاد مرکز استانی خود تماس بگیرند و برای دریافت واکسن هماهنگ کنند.

ابزار هدایت به بالای صفحه