شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79221
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1399 _17:59:45
طواف پیکر مطهر شهید بیگ محمدی در حرم مطهر رضوی

پیکر مطهر شهید تازه تفخص شده «بیرجند بیگ محمدی» از خلبانان نیروی هوایی ارتش ظهر امروز با حضور خانواده این شهید والامقام در حرم مطهر رضوی طواف داده شد.

تا شهدا؛ پیکر مطهر شهید تازه تفخص شده «بیرجند بیگ محمدی» از خلبانان نیروی هوایی ارتش ظهر امروز با حضور خانواده این شهید والامقام در حرم مطهر رضوی طواف داده شد.

در این مراسم که بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در رواق دارالمرحمه حرم مطهر برگزار شد، آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس بر پیکر این خلبان شهید اقامه نماز کرد و خانواده ایشان نیز پس از ۳۲ سال با پیکر شهیدشان دیدار کردند.

 

طواف پیکر مطهر شهید بیگ محمدی در حرم مطهر رضوی

 

پیکر مطهر شهید بیرجند بیک محمدی، از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش، همزمان با سالروز میلاد امیرمومنان حضرت علی(ع) توسط کمیته جستجو مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق شناسایی شد. به گفته سردار باقرزاده، رییس این کمیته، شناسایی این شهید عزیز در دو مرحله با پیداشدن قطعات هواپیما و در نهایت خود پیکر مطهر در عمق ۴ متری زمین در خاک عراق میسر شد.

گفتنی است، خلبان شهید بیرجند بیک محمدی در ۱۵ اسفندماه سال ۱۳۲۶ در تهران متولد شد و در ۶ خردادماه سال ۶۷ در ماموریت پشتیبانی سطحی از نیروهای زمینی و انهدام اهداف از پیش تعیین شده، بر فراز دریاچه ماهی مورد هدف موشک قرار گرفت و از آن تاریخ هیچ اطلاعی از وضعیت این خلبان شجاع به دست نیامد و به عنوان جاویدالاثر در لیست شهدای خلبان قرار گرفت.

ابزار هدایت به بالای صفحه