شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79213
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1399 _17:43:15
اعطای درجه سرلشکری به خانواده شهید «عبدالرسول استوار محمودآبادی»

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با خانواده شهید «عبدالرسول استوار محمودآبادی» دیدار و درجه سرلشکری شهید را به خانواده ایشان اعطا کرد.

تا شهدا؛ سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستادکل نیروهای مسلح با حضور در منزل شهید «عبدالرسول استوار محمودآبادی» با خانواده این شهید والامقام دیدار و درجه سرلشکری وی که به تصویب رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) رسیده است را به خانواده شهید اعطا کرد.

 

اعطای درجه سرلشکری به خانواده شهید «عبدالرسول استوار محمودآبادی»

 

در این دیدار سرلشکر باقری با اشاره به مجاهدت‌ها و رشادت‌های این شهید عزیز در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهید استوار محمودآبادی، همواره در دوران خدمت سرافرازانه خود، از هیچ کوشش و تلاشی دریغ و درنگ نکرد و حضور مداوم، شبانه‌روزی و مخلصانه وی در هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت همواره زبانزد آحاد همرزمان و رزمندگان بود و هرگز از حافظه تاریخی نیروهای مسلح و مدافع ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این شهید عزیز هیچ‌گاه فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را بروز نمی‌داد و سعی می‌کرد در گمنامی و بدون ادعا، مأموریت‌های محوله را به نحو احسن به انجام برساند.

وی شهید استوار محمودآبادی را نمونه یک رزمنده وارسته و ولایی دانست و افزود: نقش و تاثیر حضور شهید در دفاع مقدس بسیار برجسته و تأثیرگذار بود و در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در جبهه مقاومت نیز حضوری فداکارانه داشت؛ به‌گونه‌ای که در سراسر جغرافیای جبهه مقاومت در کشورهای عراق و سوریه، نقش این شهید برجسته و نمایان است.

بنابراین گزارش، شهید سرلشکر پاسدار عبدالرسول استوار محمودآبادی در تاریخ  ۱۶ آذر ماه سال ۹۹ به فیض شهادت نائل آمد و با توجه به رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های این شهید گرانقدر دفاع مقدس و جبهه مقاومت، با تصویب فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، درجه سرلشکری ایشان اعطا شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه