شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79206
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1399 _11:16:51
روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید/ ورود به دانشکده همافری تا سفر به آمریکا

امیر خورشیدی‌فر با اشاره به موضوع این هفته برنامه «از آسمان» گفت: ناگفته‌های زندگی خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی از ورود به دانشکده همافری تا پذیرفته شدن در رشته خلبانی، سفر به آمریکا و بازگشت به ایران و حضور مداوم در دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند.

تا شهدا؛ «امیر خورشیدی‌فر» تهیه کننده و کارگردان برنامه تلویزیونی «از آسمان» در گفت‌وگو با خبرنگاری با اشاره به موضوع این هفته برنامه، اظهار داشت: «از آسمان» در برنامۀ این هفتۀ خود ناگفته‌های زندگی خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی از ورود به دانشکدۀ همافری تا پذیرفته شدن در رشتۀ خلبانی، سفر به آمریکا و بازگشت به ایران و حضور مداوم در دفاع مقدس را بازخوانی می‌کند.

 

روایت «از آسمان» به خلبان گمنام رسید/ ورود به دانشکده همافری تا سفر به آمریکا

 

وی گفت: خبر تفحص و شناسایی پیکر خلبان شهید بیرجند بیگ محمدی را که شنیدیم فوراً تولید برنامه از این قهرمان عزیز و گمنام را شروع کردیم.

این تهیه کننده و کارگردان افزود: علت تولید و پخش این برنامه پیش از تولید اهمیت پرداخت رسانه‌ای به موضوع و اطلاع رسانی جامع پیش از ورود پیکر به تهران بود که امیدواریم با نگاه پر مهر مردم به این مهم دست پیدا کنیم.

امیر خورشیدی فرد در خاتمه اضافه کرد: هواپیمای خلبان بیرجند بیگ محمدی سال ۱۳۶۷ در کانال ماهی سقوط کرد و پیکر ایشان چند روز پیش توسط بچه‌های زحمتکش کمیتۀ جستجوی مفقودین تفحص و شناسایی شد.

براساس این گزارش، پیکر این خلبان شهید پیش از رسیدن به دست خانواده در حرم مطهر امام رضا علیه السلام به پایگاه‌های شکاری وحدتی، شهید نوژه و شهید بابایی برده شد تا پرسنل خدوم نیروی هوایی با وی تجدید بیعت کنند. این روایت «از آسمان» جمعه ۱۵ اسفند حوالی ساعت ۱۶:۳۰ از شبکۀ دو سیما پخش خواهد شد.

/دفاع‌ پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه