شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79158
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1399 _12:41:10
در مکتب ما اگر خونی ریخته نشود، نهال اسلام بارور نمی‌شود

شهید «محمد رحیمیان» در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: برای استحکام بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی باید از جان و مال گذشت و اگر در این راه افتخار شهادت نصیبم شد، تنها به آرزوی دیرینه‌ام رسیده‌ام، زیرا رسالت مکتب ما چنین است که اگر خونی ریخته نشود، نهال اسلام بارور نمی‌شود.

تا شهدا؛ در چهلمین سالگرد دفاع مقدس وصیت‌نامه تعدادی از شهدای آذربایجان‌شرقی در هشت سال دفاع مقدس منتشر می‌شود.

فرازی از وصیت‌نامه شهید «محمد رحیمیان»:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

با درود سلام بی‌پایان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، ابراهیم زمان، بت شکن قرن، امید مستضعفان جهان، امام خمینی و به روح پر فتوح شهیدان گلگون کفن اسلام.

چه با شکوه و با طراوات است گلزار لاله‌های سرخ شهادت عزیزان انقلاب اسلامی! بار خدایا، این قطره خون ناچیز و جان ناقابل مرا در راه گسترش اسلام پذیرا باش و اگر جان من ارزش آن را دارد که به اسلام فدا شود و اسلام پیش برود صدها بار به ما جان بده تا مبارزه کنیم و شهید بشویم.

اکنون که در جبهه حق علیه باطل مشغول مبارزه با اجانب بیگانه و بعثیون کافر هستیم تا بلکه در راه اسلام قدمی برداشته باشیم، شما دوستان و آشنایان و خواهران و برادران حزب‌اللهی را سفارش می‌کنم که جز راه خدا راه دیگر نروید و سراپا گوش به فرمان امام عزیزمان باشید.

اگر غفلت کنید یا بی تفاوت باشید زمانی بیدار می‌شوید که دیگر از دستمان کاری ساخته نیست. امروز روز امتحان است و دو جبهه وجود دارد (حسینی و یزیدی) از فرصت استفاده کنید و به جبهه‌های حسینی بپیوندید. امروز روز یاری به هم نوعان است، روز اتفاق و جهاد است، جهاد در همه جبهه‌های موجود.

پدر و مادر مهربانم، اگر نتوانستم برای شما فرزند شایسته‌ای باشم مرا ببخشید، با رضایت شما است که روح و جسم‌مان آرام می‌گیرد. اگر نتوانستم برای جامعه‌ام خدمتگزار واقعی باشم معذرت می‌خواهم و اگر نتوانستم برای آشنایان و دوستان وظیفه‌ای انجام دهم، پوزش می‌طلبم. پدر و مادر، راهی که انتخاب نموده‌ام با شناخت کامل بوده و راهی است که در آن برای استحکام بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی باید از جان و مال گذشت.

اگر در این راه افتخار شهادت نصیبم شد، تنها به آرزوی دیرینه‌ام رسیده‌ام، زیرا رسالت مکتب ما چنین است که اگر خونی ریخته نشود، نهال اسلام بارور نمی‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه