شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79139
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1399 _23:17:05
دیوار نگاره سردار دل‌ها در جزیره هرمز نقش بست

یک نقاش و مجسمه ساز هرمزی گفت: به منظور هویت بخشی به سیمای شهر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیوار نگاره سردار دل‌ها و نماد‌های بومی صیادی بر دیوار‌ها و کوچه‌های جزیره هرمز نقش بست.

تا شهدا؛ «مرتضی گلزاری» یک هنرمند هرمزی در گفت‌وگو با خبرنگاری از هرمزگان، با اشاره به اهمیت اجرای نقاشی دیواری بر روی دیوارهای جزیره هرمز به عنوان بخشی از نماهای شهری در ایجاد آرامش بصری، اظهار داشت: مکتب سردار سلیمانی برگرفته از مکتب امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری است و امروز گسترش و ترویج فرهنگ و مکتب این سردار شهید مطالبه مردم و نیاز جامعه است.

 

دیوار نگاره سردار دل‌ها در جزیره هرمز نقش بست

 

وی افزود: این دیوار نگاره در قالب طرح هرمز زیبا با بهره گیری از تکنیک اکرلیک و سبک نیمه انتزاعی توسط هنرمندان هرمزی اجرا شد.

گلزاری تصریح کرد: این طرح هنری با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد برکت و هنرمندان هرمز گالری این جزیره انجام شد.

این هنرمند هرمزی با اشاره به اقدامات اجرایی منطقه در هویت بخشی به سیمای شهر، عنوان کرد: جزیره هرمز یک قطب گردشگری کشور و یکی از مناطق هفتگانه راهیان نور دریایی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه نوروز 1400 به طور کلی 700 مترمربع نقاشی دیواری اجرا می‌شود که تعداد 20 طرح منتخب مربوط به بخش دیوارنگاری نمادهای بومی صید و صیادی و سه طرح منتخب مربوط به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

/دفاع‌ پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه