شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79131
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1399 _22:52:01
رکابزنی ورزشکار شیرازی به نیت شهدای مرزبان/ ادای احترام به مزار شهید «علی‌بخش غلامی دشتکی»

«غلامحسین روشن» ورزشکار شیرازی که به نیت شهدای مرزبانی از شیراز تا بابل رکاب زد امروز به مزار شهید «علی‌بخش غلامی دشتکی» ادای احترام کرد.

تا شهدا؛ «غلامحسین روشن» ورزشکار شیرازی از شهرستان کوار تا بابل را به نیت شهدای مرزی و شهدای شهرستان کوار رکاب زد.

وی از ۱۲ دی ۹۹ همزمان با سالروز شهادت سردار دلها حاج «قاسم سلیمانی» سفر خود را به نیت شهدای مرزبان و ۵۰۰ شهید شهرستان کوار بر روی خط مرزی ایران شروع کرد.

 

رکابزنی ورزشکار شیرازی به نیت شهدای مرزبان/ ادای احترام به مزار شهید «علی‌بخش غلامی دشتکی» در بابل

 

ورزشکار شیرازی پس از عبور از استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان ظهر امروز (دوشنبه) وارد استان مازندران و شهرستان بابل شد و پس از استقبال از سوی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور در مزار شهید «علی‌بخش غلامی دشتکی» همشهری شهید خود به وی ادای احترام کرد.‌

سفر غلامحسین روشن ۱۷۰ روز طول خواهد کشید و استان گیلان مقصد بعدی وی است.

همزمان با این مراسم فرماندار، رئیس بنیاد شهید و جانشین سپاه شهرستان کوار در منزل شهید غلامی دشتکی حضور یافتند و ارتباط تصویری با پدر شهید علی‌بخش غلامی که گلزار آن در دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد، برقرار کردند.

در سال ۱۳۸۹ دو شهید گمنام در محوطه دانشگاه علوم پزشکی بابل به خاک سپرده شدند.

شهید «علی بخش غلامی دشتکی» که به عنوان یکی از دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی بابل تشییع و تدفین شد، در سن ۱۶ سالگی و سال ۶۴ در عملیات خیبر به شهادت رسید و سال ۸۹ پس از انتقال به بابل به عنوان شهید گمنام تشییع و تدفین شد و پس از ۵ سال و با مشخص شدن نتیجه آزمایش DNA هویت وی مشخص شده است.

همچنین پدر شهید نیز پس از احراز هویت نسبت به ماندن پیکر پاک فرزند شهیدش در دانشگاه علوم پزشکی بابل موافقت کرد و گفت فرزندم مهمان بابلی‌هاست.

ابزار هدایت به بالای صفحه