شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 79002
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1399 _11:51:16
سعی کنید خود را از بندهای شیطان برهانید

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «داود صالح‌پور» آمده است: ای عزیزان سعی کنید خود را از بندهای شیطان برهانید و در اوج سعادت پر بزنید و لذت زندگی را بچشید.

تا شهدا؛ شهید «داود صالح‌پور» در سال 1342 در تبریز چشم به جهان گشود. وی پس از آغاز جنگ تحمیلی برای دفاع از خاک کشورش رهسپار جبهه‌های نور شد و پس از حضور در عملیات‌های متعدد، سرانجام در تاریخ 21 بهمن‌ماه 1364 در عملیات والفجر 8 در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

سعی کنید خود را از بندهای شیطان برهانید

 

زندگی‌نامه شهید:

شهید «داود صالح‌پور» در سال 1342 در تبریز چشم به جهان گشود. کلاس دوم دبیرستان بود که برادرش جاوید شهید شد و هنوز چهل روز از شهادت برادرش نگذشته یود که وارد گروه جنگ‌های نامنظم شهید چمران شد.

در عملیات‌های فتح‌المبین و بیت‌المقدس حضور داشت که از ناحیه سر و کتف مجروح شد، در دوران درمان دیپلم گرفت و سپس دوره تخریب و مربیگری را گذراند و به عنوان مربی تخریب آموزشگاه سیدالشهداء(ع) مشغول خدمت شد.

چهار ماه تمام در جبهه بود که عملیات والفجر 8 شروع شد. مسئولیت وی تا قبل از عملیات، معاون گردان تخریب، مسئول اردوگاه آموزش و مسئول کمیته انفجارات بود که در این عملیات پس از عبور از اروندرود و شکستن خط دفاعی دشمن در تاریخ 21 بهمن‌ماه 1364 از ناحیه سر مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

شب و روز پی در پی می‌آید و می‌رود و دنیا می‌گذرد و انسان مشغول است به دنیای پوچ. ای عزیزان سعی کنید خود را از بندهای شیطان برهانید و در اوج سعادت پر بزنید و لذت زندگی را بچشید.

لذت در جبهه‌هاست، عشق در جبهه‌هاست و انسان با کمی تلاش معشوق را می‌یابد. اینجا مناجات نیمه‌شب در خلوت شب، انسان را به اوج اذت می‌رساند. انگار که لحظاتی بهتر و شیرین‌تر از این لحظات نیست و من خدا را شاکرم که توفیق داده در جمع این‌ها باشم.

ابزار هدایت به بالای صفحه