شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 78995
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1399 _22:38:43
مراسم بزرگداشت شهید شاخص بسیج مداحان کشور در قزوین برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید شاخص بسیج مداحان کشور، شهید سید محمود میرسجادی عصر امروز در گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.

تا شهدا؛ مراسم بزرگداشت شهید شاخص بسیج مداحان کشور، شهید سید محمود میرسجادی عصر امروز همزمان با میلاد باسعادت مولی‌الموحدین حضرت علی(ع) با حضور خانواده و همرزمان شهید و جمعی از مداحان و مسئولان قزوین و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محل گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده حسین(ع) برگزار شد.

عقیل محمدی، مسئول سازمان بسیج مداحان استان قزوین اظهار داشت: باتوجه به اینکه شهید سید محمود میرسجادی در سال 99 به عنوان شهید شاخص بسیج مداحان کشور انتخاب شده بودند، بنا داشتیم برای ایشان ویژه برنامه‌ای تدارک ببینیم این در حالی است که شیوع ویروس کرونا محدودیت ایجاد کرد.

 

مراسم بزرگداشت شهید شاخص بسیج مداحان کشور در قزوین برگزار شد

 

وی بابیان اینکه سید محمود میرسجادی در تاریخ 7ام اسفند ماه سال 62 به مقام شهادت نائل آمده است، ادامه داد: به امید خدا با ریشه‌کن شدن بیماری منحوس و موزی کرونا، سال آینده مراسم بزرگداشتی در خور شان شهید و با حضور حداکثری مردم ولایی قزوین برگزار خواهیم کرد.

محمدی تصریح کرد: کتاب خاطرات این شهید به نام "به سوی بهشت" از زبان همرزمان، شاگردان و ذاکران همراه شهید در زمان جنگ، توسط نویسنده انقلابی قزوینی آقای شریفی جمع آوری شده و آماده چاپ است.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان قزوین گفت: شهید میرسجادی در تاریخ یکم اسفند سال 1335 متولد شد و در تاریخ 7ام اسفند سال 1362 به همراه برادر بزرگتر از خود در عملیات خیبر به شهادت رسیدند همچنین پیکر شهید سال 1376 در منطقه بصره شناسایی و در قزوین به خاک سپرده شد.

  اخلاق خوب سید محمود در بین مردم محل و اعضای خانواده زبانزد بود  

سید احمد میرسجادی برادر شهید در این مراسم اظهار داشت: سید محمود چندین بار به جبهه اعزام شده بود به همین سبب مادرمان دیگر اجازه نمی‌داد که ایشان راهی جبهه شوند اما با تلاش فراوان بالاخره نظر مادر را جلب و به همراه سید ابراهیم عازم جبهه شدند.

وی با بیان اینکه هر دو برادرم سید محمود و سید ابراهیم در عملیات خیبر به شهادت رسیدند، افزود: اخلاق خوب سید محمود در بین مردم محل و اعضای خانواده زبانزد بود و عشق به ولایت و حضرت امام خمینی(ره) از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی شهید بود.

 خاطره‌ای از عطش بندگی شهید سید محمود میرسجادی  

محمدحسین شکوهی، همرزم شهید نیز با بیان خاطره‌ای از شهید محمود میرسجادی اظهار داشت: در عملیات والفجر4 پس از دو روز پیاده روی و رسیدن به ارتفاعات مشرف به پنجوین عراق، عصر یک روز آب و آذوقه به نیروها رسید در این حین تشنگی رزمندگان به قدری زیاد بود که همگی مشغول نوشیدن آب شدند.

وی عنوان کرد: شهید محمود میرسجادی باوجود عطش فراوان ترجیح داد که یک لیوان سهم آب خود را وضو بگیرد که این عمل حکایت از روح بلند، تقوا و نهایت بندگی شهید میرسجادی داشت؛ من نیز که همیشه دوربینی به همراه خود داشتم، این تصویر را ثبت کردم.

ابزار هدایت به بالای صفحه