شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 78941
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1399 _23:19:22
اعتقاد کامل و راسخ از نگاه شهید مهدی زین‌الدین

شهید مهدی زین‌الدین در عملیات خیبر و در جمع رزمندگان لشکر ۱۷ علی‌بن‌ابیطالب (ع) به نقش والای شهدا و اعتقاد راسخ و کامل به خداوند اشاره دارد.

تا شهدا؛ مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صوتی از شهید مهدی زین‌الدین در عملیات خیبر و در جمع رزمندگان لشکر 17 علی‌بن‌ابیطالب (ع) منتشر کرده است که به نقش والای شهدا و اعتقاد راسخ و کامل به خداوند اشاره دارد.

 

اعتقاد کامل و راسخ از نگاه شهید مهدی زین‌الدین

 

در این صوت می‌شنویم:

«خداوند در سوره آل‌عمران می‌فرماید در هنگام نبردهای سخت ما از بین شما گواهانی انتخاب می‌کنیم، گواهان همان شهدا هستند، الگوهایی هستند که انتخاب می‌شوند برای اینکه چراغ هدایت دیگران باشند. ما باید از چگونه شهید شدن شهدایمان، به‌ویژه شهدایی که آشنای زبان، چشم و گوش ما هستند و آن‌ها را درک و لمسشان کردیم در عملیات‌ها، بدانیم آن‌ها چه چهره‌هایی بودند؟ شبانه‌روز اعمالشان چگونه بود؟ و خودمان را بسازیم با آن‌ها و اگر بنده خدا کسی باشد که ده‌ها کشور دنیا را در دستش داشته باشد یکی پس از دیگری همه را از دست بدهد، نفرات دوروبر خودش را هم همه را از دست بدهد و تنهای تنها بماند بازهم از هیچ‌کس هراسی نخواهد داشت و اخمی در خودش سراغ نخواهد آورد. اگر کسی این‌چنین توان داشت، آنگاه می‌تواند بگوید که من به خداوند اعتقاد کامل دارم و اعتقاد راسخ دارم.»

ابزار هدایت به بالای صفحه