شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1399] شهید مدافع حرم حسین جوینده؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید مجید بقایی؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید حسین خرازی؛
[7 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «امیر جعفری‌پور»؛
[7 / 12 / 1399] شهید جاسم امامی؛
[7 / 12 / 1399] معاون اجرایی ارتش در آیین گرامیداشت شهدای مهندس ...
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید موسی جدیدی؛
[7 / 12 / 1399] در شب ولادت امام علی (ع) صورت گرفت؛
[7 / 12 / 1399] شهید حسن مراد آبروزن؛

 

کدخبر: 78905
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1399 _18:27:28
کاشت ۱۰ هزار اصله درخت به یاد ۱۰ هزار شهید

مدیرعامل سازمان مجتمع‌های فرهنگی، سیاحتی کوثر از اجرای طرح کاشت بیش از ۱۰ هزار اصله درختان مثمر و غیر مثمر هم زمان با روز درختکاری (۱۵ اسفند) و در آستانه روز شهید (۲۲ اسفند) توسط سازمان مجتمع‌های فرهنگی، سیاحتی کوثر خبر داد.

تا شهدا؛ علی دستجردی مدیرعامل سازمان مجتمع‌های فرهنگی، سیاحتی کوثر از اجرای طرح کاشت بیش از ۱۰ هزار اصله درختان مثمر و غیر مثمر هم زمان با روز درختکاری (۱۵ اسفند) و در آستانه روز شهید (۲۲ اسفند) توسط این سازمان خبر داد و اظهار داشت: یکی از رسالت‌های اجتماعی گروه هتل‌های کوثر، دوست‌دار محیط زیست بودن است. در واقع مهم‌ترین مولفه تمایز یک هتل صنعتی با یک هتل صنعتی دوست‌دار محیط زیست را همین مصادیق استفاده از آب‌های خاکستری، استفاده کم‌تر از سوخت فسیلی و توجه بیشتر به توسعه بخش‌های زیست‌محیطی خود از جمله فضای سبز و درخت‌کاری تعیین می‌کند.

مدیرعامل سازمان مجتمع‌های فرهنگی، سیاحتی کوثر گفت: باتوجه به اینکه هفته درخت‌کاری پیش‌رو است و از ۱۵ اسفند مصادف با روز درختکاری شروع می‌شود، در مجموعه گروه هتل‌های کوثر که زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران - به‌عنوان یک نهاد انقلابی و نهادی که به ایثارگران و خانواده‌های شهدا ارائه خدمت می‌دهد - است، برنامه کاشت ۱۰ هزار اصله درخت را در واحد‌های تحت پوشش خود برنامه‌ریزی کردیم.

دستجردی در بیان کیفیت این درخت‌ها هم عنوان کرد: این درخت‌ها هم از نوع مثمر و هم از نوع غیر مثمر، هم خزان‌دار و هم بی‌خزان مانند سرو و کاج و درختان سوزنی برگ یا زیتون که خزان ندارد، هستند. درخت‌ها از نهال‌های با کیفیت و اصلاح شده تهیه و براساس نقشه راهی که برای هر هتل یا هر مجتمع ترسیم شده، با رعایت استاندارد‌های کشاورزی کاشته می‌شوند.

وی افزود: مبنای کار بر این است که در هر واحدی که شعب گروه هتل‌ها مستقر هستند، با هماهنگی که با مدیران کل بنیاد استان یا مدیر شهرستان بنیاد می‌شود، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا را دعوت کنیم و در روز درخت‌کاری این درخت‌ها به یاد شهدای آن منطقه کاشته شود.

مدیرعامل سازمان مجتمع‌های فرهنگی، سیاحتی کوثر در توضیح تعداد درخت‌ها و نحوه پراکندگی آن‌ها هم عنوان کرد: بیشترین حجم درخت‌کاری مربوط به مجتمع کردان کرج با بیش از پنج هزار اصله است و هتل سفیدکنار گیلان با یک هزار و ۱۰۰ اصله، هتل آپارتمان کوثر رامسر با یک هزار اصله، هتل شاهد قم با ۷۰۰ اصله و هتل ثامن مشهد با ۵۰۰ اصله درخت، به ترتیب بیشترین حجم درخت‌کاری را دارند.

وی افزود: محوریت کار هم بر این منوال است که بتوانیم با حفظ و نگه‌داری این درخت‌ها هم سنت پیامبر اکرم (ص) را جامعه عمل بپوشانیم و هم این کار حسنه را به یاد شهدا تلفیق کنیم. این درخت‌ها با عنوان نهال ایثار و به یاد شهیدی که مهم‌ترین سرمایه خود که جان او است را فدای انقلاب و میهن کرده، با دست پدر یا مادر یا خانواده این عزیزان کاشته می‌شوند.

دستجردی با اعلام اینکه از الان کار درخت‌کاری را شروع کردیم، اضافه کرد:، چون تعداد درخت‌ها زیاد است، امکان اینکه همه این درخت‌ها در یک روز کاشته شود، وجود ندارد؛ چراکه زیرسازی، آماده‌سازی و چاله‌کنی این درخت‌ها زمان زیادی می‌گیرد بنابراین آماده‌سازی زیرساخت‌ها شروع شده است و درخت‌ها کاشته می‌شود و در روز درخت‌کاری به صورت سمبلیک در هر واحد ۵۰ درخت با حضور خانواده‌های معظم شهدا کاشته می‌شود و همه درخت‌ها شماره‎‌گذاری و به یاد شهدای منطقه نام‌گذاری می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه