شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1399] شهید مدافع حرم حسین جوینده؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید مجید بقایی؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید حسین خرازی؛
[7 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «امیر جعفری‌پور»؛
[7 / 12 / 1399] شهید جاسم امامی؛
[7 / 12 / 1399] معاون اجرایی ارتش در آیین گرامیداشت شهدای مهندس ...
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید موسی جدیدی؛
[8 / 12 / 1399] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ...

 

کدخبر: 78894
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1399 _17:56:29
سند شهدای زن و ایثارگر تدوین می‌شود

فاتحی گفت: برای تداوم برنامه‌های کنگره، سندی مربوط به فعالیت‌های شهدای زن، زنان جانباز و آزاده در حال تدوین است و دورنمای کوتاه مدت و بلند مدت در آن مشخص شده تا کنگره ختم به برنامه‌های محدود و یک زمان کوتاه نشود.

تا شهدا؛ فرح‌روز فاتحی، مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات کنگره لشگر فرشتگان تاریخ ساز در گفت‌وگویی درباره فعالیت‌های انجام شده در این کمیته اظهار داشت: وظیفه فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و آزاده بر عهده این کمیته است و فعالیت‌هایی که در این راستا در دست اقدام داریم در حوزه تبلیغات، تهیه محتوای تبلیغاتی، هماهنگی با سازمان‌ها و نهاد‌هایی که در زمینه تبلیغات فعالیت دارند است و در بحث فرهنگی، نشریه یا ویژه‌نامه‌ای به زبان عربی و انگلیسی در حال تدوین است که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام می‌شود. در کنار تدوین این ویژه‌نامه، کتابی در حوزه معرفی زنان شاخصی که از سراسر کشور معرفی می‌شوند در دست نگارش داریم. همچنین تهیه و جمع آوری عکس‌هایی مربوط به شهدای زن، زنان جانباز و آزاده در حال آماده سازی است.

وی در ادامه افزود: اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کنگره و فعالیت‌های آن را در کتاب‌نامه‌ای تدوین می‌کنیم. پوستر کنگره آماده، چاپ شده و اجرای تیزر هم در دست اقدام است. همچنین دو مستند از شهدای زن و زنان جانباز و آزاده در دست اقدام داریم. در باب یادمان‌ها هم که با همکاری شهرداری تهران انجام می‌شود، المان‌هایی برای زنان فراخوان شده که سال ۱۴۰۰ در تهران اجرایی می‌شود و مجسمه‌ای از حضور زنان را که نمادی از این کنگره و شهدای زن و زنان آزاده و جانباز است. دیوار نگاره‌هایی با همکاری مترو، برای اجرایی شدن در دستور کار معاونت فرهنگی مترو قرار دارد.

فاتحی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری برخی مراکز مرتبط و آموزشگاه‌ها به نامِ شهدای زن ادامه داد: برگزاری ورک‌شاپ و تصویر نگاری نیز در این زمینه مد نظر است که با حضور هنرمندان مختلف انجام می‌شود که بخشی از کار‌ها به کنگره ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ خواهد رسید و بخشی هم بعد از کنگره در سال ۱۴۰۰ اقدام می‌شود.

مسئول این کمیته همچنین اظهار داشت: هرچند افت و خیز‌هایی در انجام کار‌ها است؛ اما کمیته فرهنگی در راستای اهداف مشخص شده کنگره حرکت کرده است و بالای ۷۰ درصد هم پیشرفت داشته است و ان‌شاالله به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

وی همچنین ابراز کرد: برای تداوم برنامه‌های کنگره، سندی مربوط به فعالیت‌های شهدای زن و زنان جانباز و آزاده در حال تدوین است و دورنمای کوتاه مدت و بلند مدت در آن مشخص شده است که کنگره ختم به برنامه‌های محدود و یک زمان کوتاه نشود، در کنار این سند سعی می‌شود با سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی همکاری‌های بیشتری در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود.

مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات کنگره لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز در پایان تصریح کرد: برای ادامه‌دار شدن این برنامه‌ها باید در نشر، تاریخ شفاهی حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس، انقلاب و مقاومت و ساخت فیلم و مستند به صورت ویژه کار شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه