شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1399] شهید مدافع حرم حسین جوینده؛
[6 / 12 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس بوشهر خبر داد؛
[6 / 12 / 1399] سردار شهید حمید باکری؛
[7 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[6 / 12 / 1399] رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «امیر جعفری‌پور»؛
[6 / 12 / 1399] جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی؛

 

کدخبر: 78058
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1399 _15:29:16
لشکر ۵ نصر یادگار شهید شوشتری است

سردار یعقوبعلی نظری گفت: نام بلندآوازه و جاودانه فرمانده شهید لشکر ۵ نصر همچون شهید شوشتری هیچ‌گاه از کارنامه درخشان این یگان عملیاتی پاک نمی‌شود.

تا شهدا؛ به نقل از روابط عمومی سپاه امام رضا (ع)، سردار سرتیپ پاسدار «یعقوبعلی نظری» در آیین تکریم و معارفه جانشین و معاون هماهنگ‌کننده لشکر عملیاتی مردم پایه ۵ نصر به تشریح اولویت‌های عملیاتی این یگان پرداخت و اظهار داشت: باید توان چندمنظوره یگان‌های سپاه به‌گونه‌ای تقویت شود که استعداد رسته‌ها منحصر در شرایط جنگی نباشد و در برابر همه تهدیدات و مخاطرات اعم از دفاعی، امدادی، اجتماعی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی توان مقابله و انجام مأموریت داشته باشیم.

وی افزود: علیرغم لزوم توجه به توانمندی‌های چندمنظوره، حفظ و تقویت آمادگی‌های دفاعی در اولویت اصلی لشکر عملیاتی 5 نصر است و باید همه برنامه‌ریزی‌ها در راستای این هدف‌گذاری تعریف شود.

فرمانده سپاه امام رضا (ع)، لشکر ۵ نصر را یادگار فرماندهان شهید این یگان همچون شهید شوشتری دانست و خاطرنشان کرد: امروزه وقتی اسم لشکر ۵ نصر به میان می‌آید، در وهله اول فتوحات و پیروزی‌های این یگان در دوران دفاع مقدس به ذهن مخاطب متبادر می‌شود و البته نام بلندآوازه و جاودانه فرمانده شهید این لشکر همچون شهید شوشتری از کارنامه درخشان این یگان عملیاتی پاک نمی‌شود.

وی ادامه داد: کارکنان این یگان باید به سیره شهدای گران‌قدر لشکر تأسی کنند و تنها با الگو گرفتن از این اسوه‌های ایثار و پایمردی است که می‌توان زمینه کسب توفیق را برای آینده فراهم نمود.

سردار نظری در انتهای سخنان خود به تشریح وضعیت سیاسی و امنیتی منطقه پرداخت و تصریح کرد: دشمنان اسلام و انقلاب امروزه در قعر حضیض شکست گرفتار هستند و به برکت انقلاب اسلامی، ملت ایران تاکنون از همه مانع‌تراشی‌ها، خباثت ورزی‌ها و سنگ‎اندازی‎های دشمنان به‌سلامت عبور کرده است.

وی تأکید کرد: در آخرین مرحله این رویارویی تاریخی حق و باطل، باید در مقابله با هجمه اقتصادی و جنگ ناجوانمردانه دشمن در این عرصه هم به سیره شهدا متوسل شویم و با بصیرتی انقلابی، پیگیری منویات فرمانده معظم کل قوا را در راستای عمل به سیاست‌های کلان و راهبردی اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دهیم.

در پایان این مراسم از زحمات سرهنگ پاسدار «محمد رسولی» جانشین سابق و سرهنگ پاسدار «محمدابراهیم اصلی» معاون هماهنگ‌کننده سابق لشکر تقدیر به عمل آمد و سرهنگ پاسدار «نیازی» به‌عنوان جانشین و سرهنگ پاسدار «کاظمی» به‌عنوان معاون هماهنگ‌کننده جدید لشکر معارفه شدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه