شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1399] شهید مدافع حرم حسین جوینده؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید مجید بقایی؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید حسین خرازی؛
[7 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «امیر جعفری‌پور»؛
[7 / 12 / 1399] شهید جاسم امامی؛
[7 / 12 / 1399] معاون اجرایی ارتش در آیین گرامیداشت شهدای مهندس ...
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید موسی جدیدی؛
[7 / 12 / 1399] در شب ولادت امام علی (ع) صورت گرفت؛
[7 / 12 / 1399] شهید حسن مراد آبروزن؛

 

کدخبر: 78033
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1399 _22:32:32
کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور برگزار می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور با هدف معرفی این شهدا و جانبازان عزیز و آشنایی نسل جوانان با آنان برگزار می‌شود.

تا شهدا؛ معصومه ابتکار پیش از ظهر سه شنبه در سفر یکروزه به اصفهان و در نشست با فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان که در سالن جلسات استانداری اصفهان برگزار شد با بیان اینکه هشت هزار شهید زن در هشت سال دفاع مقدس تقدیم شده است، اظهار داشت: زنان همواره پا به پای مردان در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشته‌اند و از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند.

هفت هزار زن جانباز در کشور وجود دارد

وی همچنین به وجود هفت هزار جانباز و شهید زن در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: شهادت و جانبازی جنسیت نمی‌شناسد و زنان و مردان در این زمینه ایثارگری و فداکاری کردند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز و آزاده اضافه کرد: برای برگزاری این کنگره نشست‌های استانی و در نهایت کنگره سراسری و ملی برنامه ریزی شده است که این جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی هدف اصلی برگزاری کنگره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز کشور را معرفی زنان شهید و جانباز هر استان به جامعه اعلام کرد و ادامه داد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنگره برقراری ارتباط با نسل جوان است تا آنان بداند چه زنان و مردانی فداکاری کردند که امروز کشوری امن و پیشرفتی داشته باشیم و در برابر جنگ اقتصادی و تحریم مقاومت کنیم.

تقدیر از همه افرادی که برای تخقق اهداف دولت تدبیر و امید کمک کردند

ابتکار با بیان اینکه از تمام افرادی که برای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید و بهبود شرایط عمومی و زیست مردم شریف استان تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنم، اضافه کرد: یکی از رویکرد‌های مهم و ارزشمند ما به لحاظ معنویت، مسئولیت و جایگاه که مورد توجه امام (ره) و مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بوده تجلیل از خانواده معظم شهداست که این مهم یک وظیفه و یادآوری به خودمان است، زیرا مسئولیت ما برگرفته از خون شهدا بوده و نباید فراموش کنیم جمهوری اسلامی از چه خاستگاهی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه استمرار تفکر ایثار و شهادت در کشور امری ضروری است، تصریح کرد: خانواده معظم شهدا همواره برای ما منشأ امید، استقامت و صبر بودند و مادران و همسران شهدا برای همه جامعه الهام بخش، الگو و نمونه‌ای از خانواده‌های صبور و مقاوم هستند.

ابزار هدایت به بالای صفحه