شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 12 / 1399] پاسدار شهید محمود بهشتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید «سعید دباغی»؛
[11 / 12 / 1399] فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش؛
[11 / 12 / 1399] در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان؛
[11 / 12 / 1399] معرفی کتاب صوتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید تفحص علیرضا گلمحمدی؛
[11 / 12 / 1399] به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...

 

کدخبر: 77999
تاریخ انتشار: 6 بهمن 1399 _17:17:21
یزد ۲۶ شهید زن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

دبیر کمیته بانوان دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد گفت: یزد ۲۶ شهیده و ۱۸ جانباز زن تقدیم انقلاب کرده است.

تا شهدا؛ «سپیده رضایی» دبیر کمیته بانوان دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد در نشست خبری کمیته امور بانوان دومین کنگره ملی شهدای استان یزد که در حسینیه سیدمحمدآقا برگزار شد با بیان اینکه ۲۶ نفر از شهدای دارالعباده، زن هستند، اظهار کرد: مهرماه سال جاری همایش زن الگوی تاریخ ساز در قلعه خیرآباد برگزار شد و هشتم بهمن ماه امسال نیز یادواره شهدای زن در استان برگزار می شود.

وی افزود: در کمیته امور بانوان مستند مادر شهید «کوروش‌فر» تهیه و تدوین شده است که ایشان علاوه بر اینکه فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده است منزل خود را نیز هم در زمان دفاع مقدس و هم در شرایط کنونی به عنوان قرارگاه فرهنگی در اختیار بانوان قرار داده است.

رئیس بسیج جامعه زنان استان یزد گفت: میدان بانوی شهیده در محله آزادشهر یزد نیز فضاسازی و باز پیرایی می شود و همچمین برای این میدان المانی از نقش مهم و ایثارگری زنان طراحی و نصب می شود.

رضایی با اشاره به نقش مهم زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: مستند همسران سرداران شهید در استان یزد با عنوان «ماه نشان» تهیه و تدوین شده است که پنجشنبه شب ها به روی آنتن شبکه استانی یزد می رود.

دبیر کمیته بانوان دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد گفت: غرس ۲۶ نهال به نام ۲۶ شهید زن استان یزد، برگزاری ۲۸ عنوان نشست ترویج زندگی شهدا، تهیه مستند ده دقیقه ای از خواهران شهدا در فضای مجازی و ... از جمله اقدامات کمیته امور بانوان کنگره ملی شهدای استان است.

وی با اشاره به توزیع سه هزار و ۸۵۰ بسته معیشتی در رزمایش های گوناگون از سوی کمیته بانوان کنگره شهدا، اظهار کرد: در طرح به رسم ایثار که ابتدای آذرماه آغاز شد ۴۰۰۰ واحد خون و پلاسما تا ۲۵ دی ماه اهدا شد.

خاطرنشنان می‌شود اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی شهدای استان دارالعباده و دارالعلم یزد اسفند ماه امسال برگزار خواهد شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه