شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 12 / 1399] پاسدار شهید محمود بهشتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید «سعید دباغی»؛
[11 / 12 / 1399] فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش؛
[11 / 12 / 1399] در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان؛
[11 / 12 / 1399] معرفی کتاب صوتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید تفحص علیرضا گلمحمدی؛
[11 / 12 / 1399] به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...

 

کدخبر: 77966
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1399 _20:01:53
استقبال از خاطرات سرباز حاج قاسم

کتاب «شاید پیش از اذان صبح»، نوشته حبیب یوسف‌زاده، شامل خاطراتی از شهید سردار قاسم سلیمانی است که از زبان سرباز او نقل شده است.

تا شهدا؛ تازه‌ترین کتاب حبیب یوسف‌زاده، نویسنده کتاب‌های «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال»، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان طی یک ماه اخیر روبرو شده است؛ به طوری که چاپ دهم این اثر در روزهای آینده روانه کتابفروشی‌ها خواهد شد. 

کتاب «شاید پیش از اذان صبح» که شامل خاطراتی از زبان یوسف‌زاده درباره شهید سردار قاسم سلیمانی است، همزمان با اولین سالروز شهادت شهید منتشر شد و طی این ایام نیز در بازار کتاب با استقبال مواجه شده است. زبان کتاب، زبان روان و ساده‌ای است که در آن یوسف‌زاده خاطراتی از شهید سلیمانی را در موقعیت‌های مختلف، از زمان جنگ تا پس از آن را روایت می‌کند. یوسف‌زاده که در جنگ تحمیلی سرباز تحت امر حاج قاسم بود، در کتاب تازه خود ارادت خود به فرمانده‌اش را نشان داده است.

 

استقبال از خاطرات سرباز حاج قاسم

 

خاطرات یوسف‌زاده از زمان اعزام او به جبهه شروع می‌شود؛ در حالی که سن کمی داشت و با دست بردن در شناسنامه راهی جبهه شده بود. او پس از این بخش، خاطراتی از فعالیت‌ها و دغدغه‌های شهید سردار سلیمانی در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی نقل می‌کند. 

کتاب «صبح شام» از دیگر عناوین پرفروش انتشارات سوره مهر در دی ماه بوده است. این کتاب که دربردارنده خاطرات حسین امیرعبداللهیان مدیرکل سابق خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امورخارجه از تحولات منطقه و به ویژه سوریه است، پیش از این نیز با اقبال خوبی مواجه شده و به چاپ سوم رسیده است. 

«صبح شام» را یک روایت دیپلماتیک از تحولات سوریه می‌دانند که در آن راوی در کنار خاطرات خود، تحلیل‌های خود از تحولات منطقه را، از زمانی که کشورهای اسلامی شاهد بیداری اسلامی بودند تا تشکیل داعش و حضور ایران در سوریه را ارائه می‌کند. راوی «صبح شام» نیز در مراسم رونمایی این کتاب را به شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم کرده است. 

مطابق معمول کتاب‌های فاضل نظری، شاعر، نیز در صدر پرفروش‌های انتشارات سوره مهر قرار دارد. مجموعه شعرهای او با عناوین «گریه‌های امپراتور»، «اقلیت»، «آن‌ها»، «ضد»، «اکنون» و «کتاب» طی سال‌های اخیر جزو آثار پرمخاطب این انتشارات بوده‌اند.

ابزار هدایت به بالای صفحه