شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[11 / 12 / 1399] پاسدار شهید محمود بهشتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید «سعید دباغی»؛
[11 / 12 / 1399] فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش؛
[11 / 12 / 1399] در پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان؛
[11 / 12 / 1399] معرفی کتاب صوتی؛
[11 / 12 / 1399] شهید تفحص علیرضا گلمحمدی؛
[11 / 12 / 1399] به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...

 

کدخبر: 77964
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1399 _19:56:25
بازدید ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزدپناه از موزه دفاع مقدس استان مرکزی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در قالب طرح شهید مجید ایزدپناه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو از موزه دفاع مقدس و اماکن مهم دفاع مقدس بازدید کردند و با بهبود شرایط بیماری کرونا روند بازدیدها افزایش می‌یابد.

تا شهدا؛ سرهنگ غلامرضا کریمی ظهر امروز در آیین بازدید دانشجویان از موزه دفاع مقدس با اشاره به ضرورت گرامیداشت شهدا و فرهنگ دفاع مقدس اظهار داشت: رسالت هر فرد ایرانی است تا در زمینه‌های مختلف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کند زیرا شهدا بر گردن ما دین بزرگی دارند.

 

بازدید ۴۵۰۰ دانشجو در قالب طرح شهید ایزدپناه از موزه دفاع مقدس استان مرکزی

 

وی افزود: موزه فرهنگی دفاع مقدس به سبب کنگره شهدای استان مرکزی ساخته شد و از سال پیش بازدید برای همه مردم فراهم است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: با شروع کار موزه فرهنگی دفاع مقدس با اشتیاق و استقبال بی‌نظیر اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان مواجه بوده‌ایم و این استقبال نشان از مقبولیت فرهنگ دفاع مقدس در میان مردم دارد.

کریمی با اشاره به نشر ارزش‌های دفاع مقدس در میان نسل جوان تصریح کرد: از دو سال پیش طرح‌های متنوعی از جمله طرح شهید مجید ایزدپناه، اردوهای هفت اقلیم، روایتگری دفاع مقدس و برنامه‌های مختلف محتوایی در باب نشر فرهنگ دفاع مقدس آغاز شده است.

وی عنوان کرد: طرح شهید سلیمانی وضعیت مناسبی را در شرایط بیماری کرونا در جامعه ایجاد کرده و توانسته‌ایم برنامه‌های حضوری که در باب نشر ارزش‌های دفاع مقدس در میان نسل جوان متوقف شده بود را مجدد آغاز کنیم، برنامه‌های حضوری به صورت محدود شروع شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به طرح شهید مجید ایزدپناه خاطرنشان کرد: دانشجویان در طرح شهید ایزدپناه با اماکن مهم دفاع مقدس از قبیل موزه دفاع مقدس استان، مکان‌های نصب 40 المان نظیر ستاد پشتیبانی، شهدای ترور، محل بمباران، محل اعزام و مراکز پشتیبانی و اتفاقات و فعالیت‌های مهم دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

کریمی افزود: راویان تخصصی که به رخدادهای دفاع مقدس و وقایع استان مرکزی آشنایی کاملی دارند در قالب طرح شهید ایزدپناه همراه دانشجویان هستند که با استقبال خوبی از این طرح رو به رو هستیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در طی هفته پذیرای بازدید گسترده دانشجویان استان مشروط به وضعیت مناسب بیماری کرونا هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: در قالب طرح شهید مجید ایزدپناه بیش از 4 هزار و 500 دانشجو از موزه دفاع مقدس و اماکن مهم دفاع مقدس بازدید به عمل آورده‌اند و با بهبود شرایط بیماری کرونا روند بازدیدها شتاب بیشتری می‌گیرد.

کریمی تصریح کرد: بخش اعظمی از طرح‌های کنگره شهدای استان مرکزی برای سایر استان‌ها به عنوان الگو قرار گرفته و نشان‌دهنده زیرساخت‌های فرهنگی خوب و موفقیت کنگره شهدا استان مرکزی است.

ابزار هدایت به بالای صفحه