شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 12 / 1399] به روایت عباس پورخسروانی؛
[16 / 12 / 1399] شهید علی اکبر پورقاسم؛
[15 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «سهراب رمضانی»؛
[15 / 12 / 1399] معاون درمان بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد خبر ...
[15 / 12 / 1399] با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران صورت گرفت؛
[15 / 12 / 1399] رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و پژوهش‌های دفاع مقد ...
[16 / 12 / 1399] مسئول ادبیات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد خب ...
[15 / 12 / 1399] بی‌سیم‌چی شهید محمدابراهیم همت؛
[15 / 12 / 1399] دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
[15 / 12 / 1399] جانشین قرارگاه منطقه‌ای ثامن‌الائمه (ع) نیروی ز ...
[16 / 12 / 1399] مادر شهیدان خلیلی؛
[16 / 12 / 1399] مسئول هیئت فاطمیون بردسکن خبر داد؛
[16 / 12 / 1399] شهید «محمد رضازاده»؛

 

کدخبر: 77756
تاریخ انتشار: 28 دی 1399 _15:46:25
تشییع پیکر مطهر یک شهید گمنام در دانشگاه جهرم

پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در دانشگاه دولتی جهرم تشییع و به خاک سپرده شد.

تا شهدا؛ پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، امروز (یک‌شنبه) مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در دانشگاه دولتی جهرم تشییع و به خاک سپرده شد.

 

تشییع پیکر مطهر یک شهید گمنام در دانشگاه جهرم

 

مردم هرگز از ارزش‌های خود خسته نمی‌شوند

حجت‌الاسلام «محمدحسین مدبر» امام جمعه جهرم در مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام ۱۷ ساله، اظهار داشت: دشمنان و بدبینان که می‌گویند مردم خسته شده‌اند، برنامه امروز در جهرم را مشاهده کنند تا متوجه شوند که مردم خسته و ناامید نیستند.

وی با بیان اینکه مردم از دین، اسلام و انقلاب خسته نشده و نخواهد شد، افزود: مردم گاهی اوقات از مدعیان صف اول که مسئولین هستند، شاید خسته شوند؛ اما هرگز از ارزش‌های خود خسته نمی‌شوند.

امام جمعه جهرم گفت: پیام شهدا امیدواری و عدم نگرانی و حزن و انده است و همچنین نهراسیدن از دشمنان از دیگر پیام مهم آنان است که شیطان‌صفت‌ها در تلاش ترساندن مردم هستند.

حجت‌الاسلام مدبر با اشاره به اینکه این شهیدان گمنام رسالت مهمی دارند و ذخیره‌های خداوند متعال هستند، بیان داشت: متاسفانه در روزگار امروزی مشاهده می‌کنیم که خیلی افراد دنبال نام و نشان هستند و عزت خود را برای مشهور شدن لگدمال می‌کنند.

وی ادامه داد: این شهیدان دنبال نام و نشان نبودند؛ بلکه نام، جسم و جان خود را در راه خدا و اسلام اهدا کردند و امروز عظمت و محبوبیت آنان به‌همین دلیل است و این یک پیام مهم برای همه ما مردم است، البته این شهیدان عزیز هرگز گمنام نیستند، بلکه بسیار خوشنام و عزیز برای همه مردم هستند.

امام جمعه جهرم با بیان اینکه مکان دفن شهید، مکان ارزشمند و مقدسی است، تصریح داشت: توقع داریم با ورود این شهید عزیز و والامقام، دانشگاه جهرم محل رویش و خوبی‌ها باشد؛ چراکه دیگر این مکان مقدس و حریم شهید است.

دانشگاه جهرم از این پس وظیفه خود را سنگین‌تر و مهم‌تر می‌داند

«کامبیز مینایی» رئیس دانشگاه دولتی جهرم نیز در این مراسم، اظهار داشت: قطعا ورود شهید گمنام به دانشگاه جهرم یک نقطعه عطف خواهد بود.

وی افزود: محل کسب علم و دانش مقدس است؛ اما امروز با ورود این شهید وظیفه ما را سنگین‌تر کرد و این مکان مقدس‌تر از پیش شد.

مینایی گفت: دانشگاه جهرم از این پس وظیفه خود را سنگین‌تر و مهم‌تر می‌داند و به آن عمل می‌کند و قطعاً از این امانت بزرگی که امروز به ما سپرده شد، امانت‌داری خواهد کرد؛ چراکه این دانشگاه پیش از پیش تبدیل به مکانی فرهنگی و همچنین مکتب شهید سلیمانی خواهد بود.

خاطرنشان می‌شود، قرار است پیکر یک شهید گمنام دیگر نیز عصر امروز در محل یادمان «یاس کبود» واقع در دارالقرآن امام علی (ع) جهرم تشییع و خاکسپاری شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه