شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 12 / 1399] شهید مدافع حرم حسین جوینده؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید مجید بقایی؛
[8 / 12 / 1399] سردار شهید حسین خرازی؛
[7 / 12 / 1399] معرفی کتاب؛
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید «امیر جعفری‌پور»؛
[7 / 12 / 1399] شهید جاسم امامی؛
[7 / 12 / 1399] معاون اجرایی ارتش در آیین گرامیداشت شهدای مهندس ...
[7 / 12 / 1399] وصیت‌نامه شهید موسی جدیدی؛
[8 / 12 / 1399] مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ...
[7 / 12 / 1399] در شب ولادت امام علی (ع) صورت گرفت؛
[7 / 12 / 1399] شهید حسن مراد آبروزن؛

 

کدخبر: 77753
تاریخ انتشار: 28 دی 1399 _15:40:58
تشییع و خاکسپار پیکر‌های مطهر ۲ شهید گمنام در شرکت «پنها»

پیکر‌های مطهر دو شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، همزمان با شب شهادت حضرت زهرا (س) در شرکت «پنها» (شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران) تشییع و خاکسپاری شدند.

تا شهدا؛ پیکر‌های مطهر دو شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس، عصر روز گذشته (شنبه) مصادف با شب شهادت حضرت زهرا (س) در شرکت «پنها» (شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد‌های ایران) وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تشییع و خاکسپاری شدند.

حجت‌الاسلام «ابوترابی فرد» امام جمعه موقت تهران، پس از اقامه نماز بر پیکر این شهیدان والامقام، با اشاره به افزایش اعتبار جمهوری اسلامی ایران به‌واسطه رشادت‌های دلیرمردان در دوران دفاع مقدس در حفظ و صیانت از اعتبار و شرف نظام، اظهار داشت: اقتدار جمهوری اسلامی ایران، امنیت منطقه را به ارمغان می‌آورد و باید در این مسیر قدم‌های استوار و عالمانه برداشت.

 

تشییع و خاکسپار پیکر‌های مطهر ۲ شهید گمنام در شرکت «پنها»

 

وی افزود: این شهدای عالی‌قدر، دیروز با تقدیم جان خویش، راه را برای امنیت ایران اسلامی هموار کردند و امروز هم اندیشمندان، دانشمندان، دانش‌پژوهان، آفریندگان علم و تبدیل‌کنندگان علم به فناوری، راه را برای افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران هموار می‌کنند.

حجت‌الاسلام «ابوترابی فرد» تصریح کرد: دیروز این شهدا جان خود را تقدیم نمودند و امروز درجه‌داران، افسران و فرماندهان از قدرت و امنیت به‌وجود آمده، پاسداری می‌کنند؛ این راه باید با اقتدار، تداوم پیدا کند.

وی سازمان صنایع هوایی و شرکت «پنها» را یکی از عوامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: نقش دانشمندان، مهندسان و نیرو‌های پرتوان فعال در این مجموعه، در دفاع از جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی بسیار تعیین‌کننده بوده است.

امام جمعه موقت تهران، با تأکید بر این‌که قدرت منحصر به قدرت نظامی نیست، گفت: قدرت فقط در حوزه نظامی و دفاعی نیست؛ بلکه باید در همه حوزه‌ها اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و فناوری مقتدر باشیم.

تشییع و خاکسپار پیکر‌های مطهر ۲ شهید گمنام در شرکت «پنها» + تصاویر

خاطرنشان می‌شود؛ این دو شهید گمنام، ۱۸ ساله و ۲۱ ساله در عملیات «خیبر» در جزیره مجنون و تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه «زبیدات» به شهادت رسیده‌اند.

ابزار هدایت به بالای صفحه