شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 10 / 1399] شهید سیدهادی مشتاقیان؛
[27 / 10 / 1399] شهید محمدعلی فتاحی اردکانی؛
[26 / 10 / 1399] نگاهی به کتاب «تسخیر ...»؛
[27 / 10 / 1399] سردار شهید احمد کاظمی؛
[26 / 10 / 1399] یکی از رزمندگان لشکر ۸ نجف اشرف روایت کرد؛
[26 / 10 / 1399] مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا؛
[26 / 10 / 1399] به یاد شهید داود مایلی،برادر سردار شهید حاج احم ...
[26 / 10 / 1399] امام جمعه الیگودرز؛
[27 / 10 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 10 / 1399] در مراسم تشییع شهید گمنام در «مرآپش نزاجا» مطرح ...
[27 / 10 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم در گفت‌وگو با دفاع ...

 

کدخبر: 77665
تاریخ انتشار: 25 دی 1399 _16:41:12
شهدا با حماسه‌آفرینی خود بار دیگر فرهنگ عاشورا را در تاریخ زنده کردند

سردار «محسن کریمی» گفت: شهدا جاری‌کنندگان فرهنگ حسینی (ع) و زینبی (س) در انقلاب اسلامی هستند که با حماسه‌آفرینی خود بار دیگر فرهنگ عاشورا را در تاریخ زنده کردند.

تا شهدا؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در جمع خانواده شهید تازه تفحص شده شهید والامقام جعفر نوروزی، اظهار داشت: شهدا گوهرهای گران‌بها، چراغ راه هدایت بشریت و حجت خدا بر روی زمین هستند که قله‌های  بلند سعادت را به‌خوبی طی کردند و همچون نگینی در تاریخ اسلام می‌درخشند.

کریمی افزود: در طول چهل سال انقلاب اسلامی شهدا به‌عنوان ستون‌های محکم امنیت و اقتدار نظام اسلامی و مایه عزت و کرامت ملت هستند و امروز همه داشته‌هایمان را مدیون خون شهدا هستیم.

وی ادامه داد: شهدا جاری‌کنندگان فرهنگ حسینی (ع) و زینبی (س) در انقلاب اسلامی هستند که با حماسه‌آفرینی خود بار دیگر فرهنگ عاشورا را در تاریخ زنده کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: امروز بسیاری از فرهنگ‌های ارزشی همچون ایثار، ازخودگذشتگی ، ایستادگی در مقابل زورگویی‌های دشمنان و ثبات قدم در مسیر حق را به برکت خون شهدا داریم و اگر به این مرحله از اقتدار و سربلندی دست پیداکرده‌ایم مرهون آموخته‌هایی هستیم که از شهدا گرفتیم.

کریمی افزود: شهدا با عملکرد خود حسینی رفتار کردند و خانواده‌های آنها با رفتارهای زینبی (س) خود نمود عینی و عملیاتی شهدا شدند.

وی اضافه کرد: خانواده‌های معظم شهدا با رفتار خود راه و سیره شهید را در جامعه تبیین کردند و امروز تکریم خانواده‌های معظم شهدا یک اصل مهم محسوب می‌شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: اگر امروز ما از خانواده‌های معظم شهدا تکریم و تجلیل می‌کنیم این اقدام از ابعاد مختلف مهم است که باید به همه آنها توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان می‌دانند روحیه شهادت پذیری و ایثارگری ملت ایران بزرگ‌ترین سلاح دفاعی در انقلاب اسلامی است بیان کرد: در طول این چهل سال به برکت خون شهدا نصرت‌های الهی همواره پشتیبان ملت ایران بوده‌اند.

کریمی گفت: امروز به برکت خون شهدا و هدایت‌های مقام معظم رهبری تمام راهبردهای دشمنان در ابعاد مختلف با شکست‌های سنگین مواجه شده و لذا اگر می‌خواهیم این مسیر پرفرازونشیب ادامه‌دار باشد باید پایبند بر ارزش‌های نظام اسلامی و آرمان‌های شهدا باشیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا برای مردم و مسئولین یک راهبرد مهم است که از جهات مختلف اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: امروز در دیدار با خانواده معظم شهید والامقام جعفر نوروزی که به‌تازگی تفحص شده‌اند این توفیق را داریم که خبر بازگشت پیکر مطهر این شهید بزرگوار را اعلام کنیم.

کریمی خاطرنشان کرد: حضور شهید در فضای جامعه قطعاً تحول‌آفرین خواهد بود و می‌تواند فضای عمومی جامعه را دگرگون کند، بازگشت پیکر مطهر این شهید در ایام سالروز عملیات کربلای پنج و شهادت حضرت زهرا (س) یک فرصت ارزشمند برای همه است که باید از این فرصت در راستای ارتقای معنویت و کسب ارزش‌ها به‌خوبی استفاده کنیم.

پس از گذشت ۳۰ سال از شهادت، پیکر مطهر شهید «جعفر نوروزی» از شهدای هشت سال دفاع مقدس استان مرکزی در  منطقه عملیاتی خانقین کشف شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه