شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 11 / 1399] رئيس بنياد شهید منطقه سه مشهد خبر داد؛
[8 / 11 / 1399] شهیده سیده سلطنت حمیدتبار؛
[8 / 11 / 1399] روایتی از مادران و همسران شهدای مازندران؛
[7 / 11 / 1399] شهردار شریف آباد؛
[7 / 11 / 1399] شهید ابراهیم تبریزی؛
[7 / 11 / 1399] معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ؛
[7 / 11 / 1399] معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید خبر داد؛
[7 / 11 / 1399] با موضوع معرفی شهید حسین مالکی نژاد؛
[7 / 11 / 1399] سردار شهید علیرضا نعمانی؛

 

کدخبر: 77625
تاریخ انتشار: 24 دی 1399 _09:36:08
با حفظ وحدت و انسجام در جامعه فعالیت کنید

در فرازی از وصیت‌نامه شهید «عارف مشایخیان» آمده است: با حفظ وحدت و انسجام و با پشتکار و علاقه و برادروار با یکدیگر در جامعه فعالیت کنید و چشم دشمنان اسلام را برای بدست گرفتن قدرت کور کنید.

تا شهدا؛ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در سالروز شهادت شهید «عارف مشایخیان» وصیت‌نامه این شهید را از نظر می‌گذرانیم.

زندگی‌نامه شهید:

شهید «عارف مشایخیان» فرزند «صدرا» پانزدهم شهریور 146 در تنکابن به دنیا آمد و در تاریخ 23 دی 1365 در عملیات کربلای 5 منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

 

با حفظ وحدت و انسجام در جامعه فعالیت کنید

 

وصیت‌نامه‌ شهید:

و من الناس من یشری نفسه ابتغاء مرضات الله و الله روف بالعباد. (سوره بقره آیه 207)

از میان مردم مردانی هستند که از جانشان در راه رضای خدا می‌گذرند و خدا دوستدار چنین بندگان است.

وای بر مسلمان شیعه که صدای برادر دینی خود را لبیک نگوید. هر یک از اشخاص موظفند که در هر مقام و موقعیتی که هستند حتی دانش آموزان عزیز و کارگران و کشاورزان زحمتکش طبق تکلیف خود، از بالاست خود اطاعت کنند.

اطاعت از مافوق اطاعت از ولایت فقیه می‌باشد. بر تمامی اقشار است که از امام جمعه محترم اطاعت نمایند و در غیر این صورت از امام اطاعت نکرده‌اند اسلام را زیر پا گذاشته و جز گروه کافران محسوب می‌شوند و در جامعه هیچ ارزشی از نظر مردم نخواهند داشت.

در به پا داشتن مراسمات مذهبی و احکام اسلامی کوشا باشید. سنگر مسجد را هرگز ترک نکنید و شرکت در دعاهای کمیل و غیره و سنگر نماز دشمن‌شکن جمعه که تقریبا واجب کفایی می‌باشد.

سفارشی هم بر دانش آموزان عزیز و طلاب گرامی حوزه‌های علمیه دارم این است که درس را کم نگیرید و سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

اخلاق اسلامی را در تمام جوانب رعایت کرده. سعی کنید کارهایتان برای رضای خدا بوده و اخلاق حسنه داشته باشید.

با حفظ وحدت و انسجام و با پشتکار و علاقه و برادروار با یکدیگر در جامعه فعالیت کنید و چشم دشمنان اسلام را برای بدست گرفتن قدرت کور کنید.

از تهمت و افتراء و غیبت جدا در جامعه اسلامی خودداری کنید و همانطور که می‌دانید عذاب سختی در انتظار این نوع انسان‌ها می‌باشد و رویشان در روز قیامت سیاه خواهد شد و همچنین همیشه خدا را به یاد داشته باشید و سعی کنید که همیشه در جامعه روز قیامت و دیگر جریانات آخرت را گوشزد نمائید و این مسئولیت بیشتر بدوش طلاب عزیز است.

وصیتی که به خانواده خود دارم این است که پس از شهادتم هیچگونه ناراحتی نداشته باشند زیرا جای شهدا بسیار مکان والایی است و صبر را پیشه خود سازید. سعی کنید از احکام و قوانین اسلام منحزف نشوید و خدای ناکرده در خط کفر قرار نگیرید.

ابزار هدایت به بالای صفحه