شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 11 / 1399] رئيس بنياد شهید منطقه سه مشهد خبر داد؛
[8 / 11 / 1399] روایتی از مادران و همسران شهدای مازندران؛
[8 / 11 / 1399] شهیده سیده سلطنت حمیدتبار؛
[7 / 11 / 1399] شهردار شریف آباد؛
[7 / 11 / 1399] شهید ابراهیم تبریزی؛
[7 / 11 / 1399] معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ؛
[7 / 11 / 1399] با موضوع معرفی شهید حسین مالکی نژاد؛

 

کدخبر: 77574
تاریخ انتشار: 22 دی 1399 _20:54:15
انتشار کتابی درباره حاج قاسم در فرانسه

کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» که در ایران با استقبال خوبی مواجه شده، قرار است به زبان فرانسوی ترجمه و در این کشور منتشر شود.

تا شهدا؛ کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی»، نوشته حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، از جمله آثاری است که تلاش دارد تا سبک زندگی شهید سردار قاسم سلیمانی را به مخاطب معرفی کند. 

کتاب که چندی پیش منتشر شده، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان ایرانی همراه بوده است. پس از اینکه این کتاب به زبان‌های مختلف از جمله عربی، ترکی آذری، ترکی استانبولی، روسی و اردو ترجمه و در کشورهای مقصد منتشر شده، قرار است ترجمه فرانسوی از این کتاب نیز صورت گیرد و پس از اتمام در بین مخاطبان فرانسوی‌زبان توزیع شود. 

 

انتشار کتابی درباره حاج قاسم در فرانسه

 

نویسنده این اثر که سال‌ها همراه و همرزم شهید سردار قاسم سلیمانی از دوران جنگ تحمیلی بوده، در مقدمه نوشته است: برای تبیین مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باید اول مکتب اسلام را بشناسیم. پس از آن، سراغ تشریح مکتب پیامبر(ص) و اولیای الهی برویم و مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) را دقیق و عمیق بشناسیم. آن زمان است که مکتب امام خمینی نمود پیدا می‌کند. با شناخت مکتب خمینی کبیر، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی نیز شناخته می‌شود. 

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: خصوصیات و مؤلفه‌های مهم مکتب شهید سلیمانی، همان خصوصیات و مؤلفه‌های اسلام ناب محمدی(ص) است. مکتب سلیمانی، در طول مکتب اسلام ناب، و در اندازه و قواره یک انسان کامل است. 

این مکتب بر سه پایه معرفت اسلامی، سیر و سلوک، و احکام دینی استوار است. عرفان و معنویت سردار سلیمانی، در مکتب توحیدی تکامل یافت. شجاعت او، ثمره تهذیب نفس، شکست دادن دشمن درون و اخلاصش بود. روحیه مبارزه و جهادی‌اش، مبتنی بر تکلیف الهی بود. ...

«شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» توسط انتشارات خط مقدم منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. 

ابزار هدایت به بالای صفحه