شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 11 / 1399] رئيس بنياد شهید منطقه سه مشهد خبر داد؛
[8 / 11 / 1399] روایتی از مادران و همسران شهدای مازندران؛
[8 / 11 / 1399] شهیده سیده سلطنت حمیدتبار؛
[7 / 11 / 1399] شهردار شریف آباد؛
[7 / 11 / 1399] شهید ابراهیم تبریزی؛
[7 / 11 / 1399] معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ؛
[7 / 11 / 1399] شهید «محمد یاوری‌ثانی»؛
[7 / 11 / 1399] با موضوع معرفی شهید حسین مالکی نژاد؛

 

کدخبر: 77556
تاریخ انتشار: 22 دی 1399 _15:53:38
«حاج رحیم» از کسانی که دشمن دین بودند بی‌زاری می‌جست

حاج «محمد حسین احمدی» گفت: سردار شهید حاج «رحیم امینی» در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشت و از آنانی که دشمن دین بودند بیزاری می‌جست.

تا شهدا؛ حاج «محمد حسین احمدی» همرزم سردار شهید حاج «رحیم امینی» در گفت‌وگو با خبرنگاری در آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: با حاج رحیم هم محله و هم رزم بودیم. او در پیروزی انقلاب اسلامی هم نقش مهمی را داشت و از آنانی که دشمن دین بودند بیزاری می‌جست. همچنین در گفتن حق صریح بود و از هیچ‌کس نمی‌ترسید.

وی افزود: روزی که حزب خلق مسلمان صداو سیما تبریز را تصرف کردند، ایشان با صلاح در صحنه حاضر شده و به جمع ضد انقلاب نفوذ کرد که در ادامه، نقش مهمی در خلع سلاح آنان و ختم به خیر شدن غائله ایفا کرد.

احمدی با اشاره به نقش‌آفرینی شهید امینی در جبهه، گفت: او در جبهه فرماندهی گروهان را عهده‌دار بود و تمامی نیروهای تحت امرش را برای عملیات آماده می‌کرد. او به مشکلات نیروهای گردان رسیدگی کرده و راه‌حل ارائه می‌داد.

وی با تأکید بر اینکه سردار شهید امینی فرد مومنی بود، توضیح داد: وی بیشتر شب‌ها در خط پدافندی جزایر مجنون نماز شب می‌خواند و تبعیضی بین دوستان محله و بقیه نیروها قائل نبود.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: یک بار به مرخصی آمده بودیم که با هم به مغازه‌ای رفته و برای خانه‌اش موکت خریدیم. گفتم انشالله پس از برگشتن از جبهه همسرت را به خانه می‌بری و برای ما شیرینی می‌دهی. نگاه معناداری کرد و گفت بله! شیرینی خواهی خورد، ولی شیرینی رفتن به آن‌طرف! منظورش شهادت بود.

وی ادامه داد: اگر از سردار حاج «محمدرضا بازگشا» فرمانده شجاع گردان آن ایام سئوال کنید که شهادت کدام یک از دوستانت در تو تأثیر زیادی گذاشته است؟ جواب می‌دهد شهیدان «آقا مهدی باکری» و «حاج رحیم امینی» چون نقش مهمی را در آن برهه ایفا می‌کردند.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: خبر شهادت حاج رحیم، مصیبت سنگینی بود. وقتی به زیارت پیکر مطهرش رفتم، حاج رحیم به همراه سه نفر از نیروهایش در کنار هم آرام گرفته بودند.

گفتنی است، سردار شهید «حاج رحیم امینی» 22 شهریورماه 1336 در تبریز متولد شده و در 22 اسفندماه 1363 در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

/دفاع‌پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه