شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1399] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[5 / 11 / 1399] شهید مدافع حرم علی سعد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفط آثار دفاع مقدس قزوین؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[5 / 11 / 1399] بیانیه اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران به ...
[5 / 11 / 1399] معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و‌ پرورش کردستان؛
[5 / 11 / 1399] مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع م ...

 

کدخبر: 77082
تاریخ انتشار: 14 آذر 1399 _20:11:13
نامه ایران به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت درباره ترور شهید فخری‌زاده

نماینده دائم ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو، با ارسال نامه‌ای به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده، بر ضرورت واکنش قاطع جامعه بین‌المللی نسبت به این «نخبه‌کشی» رذیلانه تأکید کرد.

تا شهدا؛ «اسماعیل بقایی هامانه» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل در ژنو، با ارسال نامه‌ای به «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، با اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی ایران، بر ضرورت واکنش قاطع جامعه بین المللی نسبت به این «نخبه کشی» رذیلانه تأکید کرد.

بقایی هامانه ضمن تشریح خدمات ارزنده این پژوهشگر برجسته در حوزه بهداشت و درمان، از جمله در زمینه تولید اولین مجموعه از کیت‌های تشخیص کرونا در ایران و همچنین مدیریت پروژه تولید واکسن کووید-۱۹، ترور سبعانه وی را در ادامه سیاست فشار همه جانبه بر ملت ایران توصیف و تأکید کرد: سکوت و بی عملی در برابر این آدمکشی به هیچ عنوات جایز نیست، چرا که باعث عادی شدن و تکرار چنین جنایاتی در اقصی نقاط جهان خواهد شد.

نماینده دائم کشورمان، ترور شهید فخری زاده را مصداق بارز «تروریسم دولتی جنگ طلب» عنوان کرد که هیچ ارزش و اعتباری برای ارزش‌های اخلاقی و انسانی و قواعد و موازین بین المللی قائل نیست.

لازم به ذکر است بقایی هامانه قبل از این با ارسال نامه‌های جداگانه به کمیسر عالی حقوق بشر، رئیس شورای حقوق بشر و کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد، ضرورت واکنش قاطع بین المللی نسبت به اقدام تروریستی علیه شهید فخری زاده را متذکر شده بود.

نماینده دائم ایران در ژنو در نامه‌ای به کمیسر عالی حقوق بشر با اشاره به وجود قرینه‌های جدی مبنی بر دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده نسبت به عواقب خطرناک تروریسم دولتی جنگ طلب بر حاکمیت قانون و صلح و امنیت بین‌المللی هشدار داد

تاکنون بسیاری از کشور‌ها و شخصیت‌ها ترور شهید فخری زاده را محکوم کرده اند.

شهید محسن فخری زاده روز جمعه هفتم آذر ماه توسط عناصر مسلح تروریست به شهادت رسید.

ابزار هدایت به بالای صفحه