شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1399] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[5 / 11 / 1399] شهید مدافع حرم علی سعد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفط آثار دفاع مقدس قزوین؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[5 / 11 / 1399] بیانیه اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران به ...
[5 / 11 / 1399] معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و‌ پرورش کردستان؛
[5 / 11 / 1399] مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع م ...

 

کدخبر: 77079
تاریخ انتشار: 14 آذر 1399 _17:32:15
دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌های معظم سه شهید

«سعید اوحدی» در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده‌ معظم شهدا و ایثارگران، ضمن دیدار و گفت‌وگو با خانواده‌های معظم سه شهید، سلام امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) را به آن‌ها ابلاغ کرد.

تا شهدا؛ «سعید اوحدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، با سه خانواده معظم شهیدان دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهدا در پیشگاه حضرت حق نهایت رضایت و خوشحالی را دارند

وی در دیدار با حاجیه خانم «محترم امینی» مادر شهیدان «رضا، جعفر و صادق شجاعی‌فرد»، اظهار داشت: دیدار با مادران شهدا یک توفیق بسیار بزرگ برای ماست و درواقع رحمت خداوند شامل حال ما شده است که خدمت شما مادر بزرگوار برسیم.

اوحدی با اشاره به صبر مادران شهدا، به‌ویژه مادرانی که چند شهید در راه خداوند تقدیم کرده‌ا‌ند، افزود: مادر بزرگواری که سه فرزند خود را در راه خدا تقدیم و صبوری کرده است، خداوند عظمتی به او عنایت کرده است که ظرفیت وجودی گنجایش این صبر را داشته است.

 

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌های معظم سه شهید

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آیه شریفه «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ»، گفت: خداوند با تأکید می‌فرمایند که شهدا نزد او شاد هستند. یک وجه این خوشحالی که در این آیه شریفه هم به آن اشاره شده است، این است که شهدا نزد پروردگارشان هستند، اما خوشحالی اصلی و رضایت معنوی که شهدا نزد خداوند پیدا می‌کنند، آن‌جاست که می‌فرمایند: «فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ...» یعنی شهدا آن‌جا نهایت رضایت و خوشحالی خود را در پیشگاه حضرت حق نشان دادند، که خداوند از ذات خود چیزی به آن‌ها داد که همان مقام شفاعتی است که از حق خود به شهید داده است.

وی با اشاره به اینکه در احادیث و روایات نقل شده که اول شخصی که شهید شفاعت می‌کند، پدر و مادر و بعد خانواده خود او است، اضافه کرد: خداوند به شما سرمایه عظیمی داده است و اینکه ما خدمت شما می‌آییم به طمع آن مقام شفاعتی است که شهدای شما دارند که ما را هم دعا بفرمایید تا در مسیر درستی قرار بگیریم و به میهن اسلامی و جامعه ایثارگری خدمت کنیم.

شهید در راه خدا از جان و مال و خانواده خود می‌گذرد

اوحدی همچنین در دیدار با حاجیه خانم «تاجی قلیزاده» مادر شهیدان «سلطانعلی و علی‌اصغر معصومی‌ رستمی» و جانباز «نادر معصومی رستمی» ضمن آرزوی سلامتی برای این مادر گران‌قدر، اظهار داشت: آن‌چه که برای انسان می‌ماند اعمال انسان است و چیز دیگری با خود به آن دنیا نمی‌برد. آن‌هایی که در عالم مادی دنیا به‌ظاهر همه‌چیز داشتند، با فرجام بد دنیا را ترک کردند؛ اما شهید که در راه خدا از جان و مال و خانواده خود می‌گذرد، دست پر پیش خداوند می‌رود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: فرزندان شما که در سن‌های 16 و 18 سالگی از سر تقوا و با لذت این مسیر منتهی به شهادت را انتخاب کردند، قطعاً در پیشگاه خداوند شاد و خوشحال هستند و اعمال آن‌ها برای شما که چنین فرزندانی را تربیت کردید، صدقه جاری است.

وی ضمن اشاره به مقام شفاعت شهدا، عنوان کرد: اینکه ما امروز خدمت شما مادر گران‌قدر هستیم، هم برای این است که اعلام کنیم که در راه شهدا و ایثارگران هستیم و دل شما شاد شود و هم برای دل خودمان است که به دعای خیر شما ما هم در مسیر فرزندان شهید شما باشیم.

دعا کنید که خداوند ما را هم در مسیر شهیدان قرار دهد

اوحدی همچنین در دیدار با حاجیه خانم «فاطمه عابدی» همسر شهید «محمدحسین فاتحی» و مادر شهیدان «غلامرضا و ابراهیم فاتحی»، ضمن پیگیری مسائل درمانی این مادر شهید، اظهار داشت: خداوند زندگی با عزتی به شما داده است. عزتی از این بالاتر نیست که فرزندانی که خداوند به شما داده است، به پیشگاه خود او تقدیم کرده‌اید. دعا کنید که خداوند ما را هم در مسیر فرزندان شما قرار دهد.

خاطرنشان می‌شود، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها، سلام امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) را به خانواده‌های معظم شهدا ابلاغ کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه