شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1399] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[5 / 11 / 1399] شهید مدافع حرم علی سعد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل حفط آثار دفاع مقدس قزوین؛
[5 / 11 / 1399] مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگرا ...
[5 / 11 / 1399] بیانیه اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران به ...
[5 / 11 / 1399] معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌ و‌ پرورش کردستان؛
[5 / 11 / 1399] مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع م ...

 

کدخبر: 77068
تاریخ انتشار: 14 آذر 1399 _12:16:53
برای شهادت من نقل‌ پاشی کنید

در وصیت‌نامه شهید «قاسم ابراهیمی» آمده است: پدر و مادرم گريه و زاری نکنيد اگر شهيد شدم بلکه افتخار کنيد که فرزندتان قربانی امام زمان شده و از شما می‌خواهم در شهادت من نقل پاشی کنيد.

تا شهدا؛ «قاسم ابراهیمی» فرزند محمد در سال ۵۱ در شهرستان شوط به دنیا آمد و به دلیل علاقه به دروس حوزوی تحصیلات خود را در حوزه ادامه داد.

 

برای شهادت من نقل‌ پاشی کنید

 

وی در جریان عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه در تاریخ پنج اسفند ۶۵ به فیض شهادت نائل شد و پیکر مبارکش در گلزار شهدای روستای شریف‌کندی شهرستان شوط به خاک سپرده شده است.

در وصیت‌نامه این شهید آمده است:

با درود فراوان بر منجی عالم بشريت حضرت مهدی(عج) و امام خمينی و رزمندگان اسلام و لشکر پرتوان، خانواده‌های معظم شهدای اسلام و با آرزوی آزادی اسرای جنگی وصيت‌نامه‌ی خود را آغاز می‌کنم.

اما خدای مهربان گناهان بسيار دارم چطور و با چه رويی آغاز کنم و چطور بنويسم و از خدای رحمان می‌خواهم که گناهانمان را ببخشد و به کدام درب بروم که مثل تو باشد.

خدايا گناهانم بسیار است اما کرمت زیادتر است، يا غفار و يا رحيم، خدايا برايم شهادت نصيب کن، خدای من دلم خون است خدايا شهادت را نصيبم بگردان.

پدر و مادرم گريه و زاری نکنيد اگر شهيد شدم بلکه افتخار کنيد که فرزندتان قربانی امام زمان شده است و از شما می‌خواهم در شهادت من نقل پاشی کنيد.

واجبات اسلام را ترک نکنيد و راه اسلام را ادامه دهيد، نگذاريد اسلحه من و ساير شهدا چون ابوالقاسم‌ها و حقير، مددی‌ها و طلاب‌های شهيد و برادرم عسگر و شهدای ديگر اسلام بر زمين بيفتد.

ابزار هدایت به بالای صفحه