شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 10 / 1399] شهید سیدهادی مشتاقیان؛
[27 / 10 / 1399] شهید محمدعلی فتاحی اردکانی؛
[27 / 10 / 1399] سردار شهید احمد کاظمی؛
[27 / 10 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 10 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم در گفت‌وگو با دفاع ...
[28 / 10 / 1399] فرمانده سپاه استان قم؛
[27 / 10 / 1399] در مراسم تشییع شهید گمنام در «مرآپش نزاجا» مطرح ...

 

کدخبر: 77044
تاریخ انتشار: 12 آذر 1399 _23:50:56
شهید «فخری‌زاده» در گمنامی کامل به کشور خدمت کرد/ بروز توطئه‌های دشمن در قالب ترور شخصیت‌ها

حمید ملانوری با بیان اینکه شهید فخری‌زاده از دانشمندان بزرگ در زمینه علم هسته‌ای و دفاعی بود، گفت: همه تلاش‌ها و مجاهدت‌های شهید فخری‌زاده در گمنامی کامل صورت گرفت و جایگاه و موقعیت شغلی شهید ایجاب می‌کرد تا لحظه شهادت، گمنام بماند.

تا شهدا؛ «حمید ملانوری» استاندار خراسان‌جنوبی امشب در مراسم بزرگداشت شهید «محسن فخری‌زاده» در حسینیه جماران بیرجند، اظهار داشت: شهید فخری‌زاده از جمله انسان‌هایی بود که هم دانش و تخصص داشت و هم ایثارگرانه پای انقلاب ایستاد.

وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده از دانشمندان بزرگ در زمینه علم هسته‌ای و دفاعی بود که در گمنامی کامل به کشور خدمت کرد، بیان داشت: همه تلاش‌ها و مجاهدت‌های شهید فخری‌زاده در گمنامی کامل صورت گرفت و جایگاه و موقعیت شغلی شهید ایجاب می‌کرد تا لحظه شهادت، گمنام بماند.

استاندار خراسان‌جنوبی مطرح کرد: هدف اصلی دشمن از شهادت شهید فخری‌زاده و دیگر شهدای هسته‌ای و بزرگانی همچون شهید سلیمانی، این است که کشور از وجود این افراد، بی‌بهره بماند.

ملانوری ادامه داد: دشمن غافل از این است که نیروهایی که انقلاب تربیت کرده، هر کدام شاگردان خوبی پرورش داده‌اند که همیشه پشتوانه نظام خواهند بود.

وی تأکید کرد: با شهادت هر فخری‌زاده و سلیمانی، گردانی از فخری‌زاده‌ها و سلیمانی‌ها به جوش و خروش می‌آیند و با علم و انگیزه‌ای که دارند تحت رهبری مقام معظم رهبری، بیش از گذشته به انقلاب و نظام خدمت می‌کنند.

استاندار به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص شهید فخری‌زاده اشاره کرد و گفت: بدون تردید دانش، علم، مدیریت و تخصص این شهید بزرگوار تداوم خواهد یافت.

ملانوری در بخشی از سخنانش به تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب گفت و خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب تاکنون همواره شاهد خصومت های دشمنان و کینه توزان بوده‌ایم اما تلاش‌های دشمنان هرگز نتوانسته و نخواهد توانست به انقلاب ضربه بزند.

وی ادامه داد: این دشمنی‌ها در هر دوره زمانی به شکلی نمود پیدا کرده و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی که کشور توانست به لحاظ علمی و دفاعی به جایگاه خوبی دست یابد، در تهیه تجهیزات نظامی دانش خوبی پیدا کرد و به امنیت پایدار رسید و در مسائل امنیتی منطقه صاحب نظر شد، توطئه‌های دشمن در قالب ترور شخصیت‌ها، ظهور و بروز پیدا کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه