شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 10 / 1399] شهید سیدهادی مشتاقیان؛
[27 / 10 / 1399] شهید محمدعلی فتاحی اردکانی؛
[27 / 10 / 1399] سردار شهید احمد کاظمی؛
[27 / 10 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 10 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم در گفت‌وگو با دفاع ...
[28 / 10 / 1399] فرمانده سپاه استان قم؛
[27 / 10 / 1399] در مراسم تشییع شهید گمنام در «مرآپش نزاجا» مطرح ...

 

کدخبر: 77007
تاریخ انتشار: 12 آذر 1399 _15:47:55
خاطرات خانواده شهدا و ایثارگران به‌صورت علمی بهره‌برداری شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: گنجینه‌های ما، ایثارگران و خانواده شهدا هستند لذا باید از این گنجینه‌ها در همه حوزه‌ها استفاده شود و خاطرات آنان پس از جمع‌آوری به‌صورت علمی مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

تا شهدا؛ سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی امروز در مراسم معارفه نماینده ناجا در اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان، اظهار داشت: تقویت ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان‌ها توسط یگان‌های نظامی و انتظامی امری ضروری است.

وی بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه شهادت‌طلبی رزمندگان در بین جوانان، بیان داشت: افرادی که روحیه جهاد و شهادت را در وجود خود تقویت می‌کنند و در برابر دشمنان با آگاهی کامل می‌ایستند هرگز ذلت و خواری نخواهند دید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه علت بقای انقلاب اسلامی در تداوم روحیه شهادت‌طلبی و حرکت‌های جهادی جوانان و نوجوانان کشور است، مطرح کرد: رزمندگان اسلام طی هشت سال دفاع مقدس با دشمن‌شناسی، روحیه شهادت‌طلبی و ایثار دسیسه‌های دشمنان را خنثی کردند.

فلاحی بیان داشت: گنجینه‌های ما ایثارگران و خانواده شهدا هستند لذا باید از این گنجینه‌ها در همه حوزه‌ها استفاده شود و خاطرات آنان پس از جمع‌آوری به‌صورت علمی مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

وی بر لزوم تولید کتاب‌ها و آثار هنری در زمینه تبیین نقش ناجا در دفاع مقدس و شهدای مدافع وطن تأکید کرد و افزود: باید از ظرفیت‌های ناجا در حوزه دانشنامه دفاع مقدس و راه‌اندازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان استفاده شود تا نقش استان در دفاع مقدس به بهترین شکل تبیین شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه