شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 10 / 1399] سردار شهید حسن علیپور؛
[30 / 10 / 1399] طلبه شهید محمد مهدی جلیلی؛
[30 / 10 / 1399] امیر شهید «محمدجعفر نصراصفهانی»؛
[30 / 10 / 1399] در حاشیه همایش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دف ...
[30 / 10 / 1399] در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارز ...
[30 / 10 / 1399] در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارز ...
[1 / 11 / 1399] مسئول امور روحانیت اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس ...
[1 / 11 / 1399] فرازی از وصیت‌نامه شهید «غلامعلی هنانیان»؛

 

کدخبر: 76831
تاریخ انتشار: 8 آذر 1399 _13:21:51
گروه ترور شهید «فخری‌زاده» مرتبط با سیا و موساد است

روزنامه رای‌الیوم در واکنش به شهادت محسن فخری‌زاده، در مقاله‌ای نوشت که گروه ترور دانشمند هسته‌ای ایران مرتبط با سیا و موساد است.

تا شهدا؛ ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای ایران بلافاصله پس از انتشار خبر آن بازتاب زیادی در رسانه‌های سراسر جهان و به ویژه رسانه‌های عربی داشت.

 

گروه ترور شهید «فخری‌زاده» مرتبط با سیا و موساد است

 

در همین زمینه روزنامه رای الیوم در مقاله‌ای نوشت که گروه ترور این دانشمند هسته‌ای ایران عمدتاً به بیش از یک دستگاه اطلاعاتی وابسته است که در راس آن‌ها سیا و موساد قرار دارد؛ به این معنا که این اتفاق یک عملیات مشترک و پیچیده است که نیاز به برنامه‌ریزی و جمع‌آوری اطلاعات و فناوری بالا، سیستم‌های نظارتی، اتاق هماهنگی و پیگیری منظم و ارتباطات با تجربه بالا نیاز دارد.

رای‌الیوم افزود: مطمئناً رژیم صهیونیستی با مشارکت اطلاعات آمریکا تصمیم به ترور محسن فخری زاده جهت ضربه زدن به تلاش‌های ایران در زمینه دفاع موشکی و توسعه تحقیقات علمی نظامی و برنامه هسته‌ای این کشور گرفته بود و در طرف مقابل به نظر می‌رسد که ایران در جهت‌های مختلف به این جنایت واکنش نشان دهد.

به نوشته رای‌الیوم، درباره واکنش و انتقام ایران در زمینه ترور دانشمند هسته‌ای خود باید بگویم که تجربه ایران در این زمینه در دهه‌های گذشته نشان می‌دهد که ایرانی‌ها در چنین شرایطی واکنش‌های احساسی و شتاب‌زده ندارند.

بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها آقای محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل شد.

متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء ایشان موفق نبود و این دانشمند ایرانی پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست 500 نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی نام برده شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه