شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 10 / 1399] سردار شهید حسن علیپور؛
[30 / 10 / 1399] طلبه شهید محمد مهدی جلیلی؛
[30 / 10 / 1399] امیر شهید «محمدجعفر نصراصفهانی»؛
[30 / 10 / 1399] در حاشیه همایش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دف ...
[30 / 10 / 1399] در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارز ...
[30 / 10 / 1399] در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارز ...
[1 / 11 / 1399] مسئول امور روحانیت اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس ...
[1 / 11 / 1399] فرازی از وصیت‌نامه شهید «غلامعلی هنانیان»؛

 

کدخبر: 76808
تاریخ انتشار: 7 آذر 1399 _14:35:46
خبرنگاری که حسرت حضور در جبهه‌های حق علیه باطل داشت

خبرنگار شهید، حاج مسعود جان‌نثاری حسرت خود را عدم حضورش در جبهه‌های حق علیه باطل خوانده بود و شعر "مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک، چند روزی قفسی ساخته ام از بدنم" نیز به صورت مداوم ورد زبانش بود.

تا شهدا؛ پرواز سی-130هرکولس نیروی هوایی ارتش ایران که برای پوشش خبری رزمایش عاشقان ولایت در چابهار واقع در جنوب‌شرقی ایران حامل اعضای ارتش و خبرنگاران بود، تنها لحظاتی پس از پرواز در حدود ساعت 14 پانزدهم آذرماه 1384 در نزدیکی فرودگاه مهرآباد تهران و بر فراز یک محوطه مسکونی سقوط کرد.

 

شهید خبرنگاری که حسرت حضور در جبهه‌های حق علیه باطل داشت

 

پرواز سی-130هرکولس نیروی هوایی ارتش ایران به علت نقص فنی در راه بازگشت به فرودگاه دچار آتش‌سوزی و برخورد با ساختمان مسکونی 10 طبقه‌ای در شهرک توحید واقع در منطقه فرودگاهی مهرآباد شد، علاوه بر 94 مسافر این پرواز، دست‌کم 34 تن از ساکنان ساختمان و افراد حاضر در اطراف آن قربانی این حادثه شدند.

اما در این میان حاج مسعود جان‌نثاری از جمله خبرنگاران حاضر در این پرواز بود که با وجود علاقه بی‌حد و اندازه خود به گزارشگری، هیچ‌گاه برای گزارش رزمایش عاشقان ولایت در چابهار به مقصد نرسید. وی در مردادماه سال 1357 در محله لادان اصفهان چشم به جهان گشود و فرزند پنجم خانواده خود بود.

 

شهید خبرنگاری که حسرت حضور در جبهه‌های حق علیه باطل داشت

 

خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری که همیشه گزارش‌های خود را به علت علاقه خاصش به امام زمان(عج) با "اللهم عجل لولیک الفرج" آغاز و با "یاعلی" به پایان می‌رسانید، ابتدا در رادیو جوان اصفهان مشغول به فعالیت و سپس به علت علاقه ویژه خود به رادیو قرآن به تهران عزیمت کرد و خبرنگار شبکه قرآن و جوان صدا و سیمای تهران شد.

وی حسرت خود را عدم حضورش در جبهه‌های حق علیه باطل خوانده بود و شعر "مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک، چند روزی قفسی ساخته ام از بدنم" نیز به صورت مداوم ورد زبانش بود، این در حالی است که در نامه‌ای که پس از شهادت وی نیز در میان کتابش پیدا شد نوشته شده بود: " از 13 سالگی آرزوی شهادت داشتم اما نمی‌دانم چرا تا به حال به تأخیر افتاده است."

 

شهید خبرنگاری که حسرت حضور در جبهه‌های حق علیه باطل داشت

 

شهید مسعود جان‌نثاری دارای مدرک کارشناسی علوم ارتباطات از دانشکده صداوسیما بود و همیشه به دنبال ناب‌ترین سوژه‌های گزارشگری در گردش بود. لازم به ذکر است که شهید جان‌نثاری در روز شهادت خود دارای 2 بلیط به مقصدهای اهواز و چابهار بوده که در نهایت بلیط چابهار برای شرکت در رزمایش ولایت را برگزیده است.

پس از شهادت شهید جان‌نثاری با وجود پیگیری‌های متعدد مسئولان صدا وسیما و همچنین خانواده این شهید، اجازه خاکسپاری پیکر وی در گلستان شهدا داده نشد و در نهایت پیکر شهید مسعود جان‌نثاری در 19 آذرماه 1384 با حضور گسترده مردم شهید پرور اصفهان در باغ رضوان به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه