شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[5 / 11 / 1399] سردار شهید علی‌اصغر بَرغَمَدی؛
[5 / 11 / 1399] شهید مدافع حرم علی سعد؛
[4 / 11 / 1399] سردار شهید مجید افقهی؛
[4 / 11 / 1399] شهید «غلامحسین رحمانی»؛
[4 / 11 / 1399] برادر شهیدان «ابراهیمی معروفی»؛
[4 / 11 / 1399] نگاهی بر زندگی‌نامه شهید «اسلام راستگو»؛
[4 / 11 / 1399] شهید «محمدرضا خدادادی»؛
[4 / 11 / 1399] معرفی کتاب؛
[4 / 11 / 1399] مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراح ...
[4 / 11 / 1399] مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد؛
[4 / 11 / 1399] شهید «رحمان بیگی درونکلائی»؛
[4 / 11 / 1399] به روایت محمدعلی پردل؛
[4 / 11 / 1399] شهید «علی وردی بذلی»؛

 

کدخبر: 76748
تاریخ انتشار: 5 آذر 1399 _17:24:09
قلعه ‌چنعان عباس را فراموش نمی‌کند

شهید عباس کردانی از شهدای مدافع حرم خوزستان با تشکیل گروه جهادی یاوران ولایت در مناطق محروم اهواز به نیازمندان کمک میکرد.

تا شهدا؛ در سال 1390 فردی به نام عباس کردانی با کمک دوستان و حلقه‌ی یاران نزدیکش با ترمیم سقف دو منزل در منطقه محروم قلعه چنعان کار جهادی خود را آغاز کرد. گویا این سقف به وسعت آسمان بود و آغاز بی پایانی داشت.

قلعه چنعان دومین روستای بزرگ کشور با جمعیت بالای 18 هزار نفر می‌باشد

حکیم باوی‌ فرمانده گروه جهادی قلعه چنعان روایت‌گر این ماجراست: روستای قلعه چنعان دومین روستای بزرگ کشور با جمعیت بالای 18 هزار نفر می‌باشد نصف بیشتر روستاییان از منطقه مستضعف و نیازمند هستند

 

شهید مدافع حرمی که در مناطق محروم به کار جهادی می‌پرداخت

 

  سال 1390 عباس کردانی با کمک چند تن از دوستان نزدیکش سقف دو منزل از منازل منطقه محروم قلعه چنعان را بازسازی کرد. مدتی بعد طی جلسه‌‌ با حضور دوستان در حرم مطهر علی ابن مهزیار اهوازی عباس پیشنهاد تشکیل یک گروه جهادی را داد که با استقبال دوستان مواجه شد در نخستین روزها گروه جهادی با تعداد اندکی از افراد تشکیل شد منطقه هدف ما منطقه محروم قلعه چنعان بود.

یاوران ولایت عنوان گروه جهادی کوچک ما بود محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال برای جوانان، رسیدگی به ایتام، ساخت و ساز و بازسازی منازل مستضعفان از عمده کارهای این گروه جهادی بود.

گروه جهادی یاوران ولایت متناسب با شرایط و موقعیت ها به مردم محروم منطقه خدمات ارائه می‌داد. توزیع لوازم التحریر با شروع مهر ماه آغاز می‌شد تا قبل از آن 20 درصد دانش آموزان منطقه به دلیل فقر ترک تحصیل کرده بودند. با شروع فصل سرما نیز ایزوگام کردن سقف منازل مورد نیاز توسط افراد گروه جهادی انجام می‌شد.

بازدید میدانی به منازل ایتام و خرید اقلام مورد نیاز جهت سحر، افطار و سایر مایحتاج مردم نیازمند در ماه مبارک رمضان صورت می‌گرفت. در این کار جهادی مردم و خیرین هم یار و یاور ما بودند.

 

شهید مدافع حرمی که در مناطق محروم به کار جهادی می‌پرداخت

 

اشدا علی الکفار رحما بینهم

شهید عباس کردانی فرمانده‌ خوبی برای گروه بود با همه مهربان بود وقتی لبخند می‌زد، چشمانش هم با او همراهی می‌کرد و می‌خندید گویا مصداق اشدا علی الکفار رحما بینهم بود. رفاقت با او مدال افتخار گروه بود.

بهمن ماه سال 1394 وقتی خبر شهادت عباس آمد گروه جهادی کوچک ما یتیم شد. تمام مدتی که در ایران نبود در سوریه مدافع حرم بود و تعداد معدودی از این مسئله با خبر بودند.

برکات نام شهید مدافع حرم

بعد از آن عنوان گروه جهادی را به نام شهید عباس کردانی تغییر دادیم که به برکت نام او فعالیت‌های ما ادامه دار شد. هر چه نباشد آغاز بی پایانی بود که خودش آغاز کرده بود با احتساب امسال 9 سال از عمر گروه جهادی ما می گذرد. طلاب حوزه های علمیه بسیجیان مساجد و هیئات شاکله‌ی اصلی این گروه را تشکیل می‌دهند.

گروه ما با توجه به شرایط روز جامعه پای کار مردم مستضعف است که با محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال شروع کردیم و در جریان سیل سال 98 نیز پای کار مردم بودیم در حال حاضر مأموریت ما مقابله با کروناست که در این زمینه نیز در میدان بودیم.

 

شهید مدافع حرمی که در مناطق محروم به کار جهادی می‌پرداخت

 

فعالیت‌های ما نسبت به قبل گسترده‌تر شد در زمینه‌ی ایجاد اشتغال در مواردی دستگاه‌های چای ساز و دکه‌های کوچک قهوه برای چند تن از جوانان منطقه خریداری کردیم. طرح دیگر ما پرورش مرغ محلی به شکل سنتی بود که اگر کلید می‌خورد حداقل 50 نفر می‌توانستند از طریق این طرح مشغول به کار شوند اما شورا، دهیار، و بعضی مسئولین شهرستان کارون سنگ اندازی و ممانعت کردند.

مسئولین محلی و افرادی که به هر دلیلی سنگ اندازی می‌کنند یادشان باشد عباس رفت تا عباس‌ها بمانند و ادامه دار راه ایثار مقاومت صبر و استقامت باشند جلودار راه جهاد نباشید.

ابزار هدایت به بالای صفحه