شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[9 / 9 / 1399] شهید اکبر چهره‌قانی؛
[10 / 9 / 1399] خلبان شهید حسین خلعتبری؛
[9 / 9 / 1399] مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس هرمزگان؛
[9 / 9 / 1399] خلبان شهید مرادعلی جهانشاهلو؛
[10 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در مراسم تشییع پیکر شهید فخری‌زاده:
[9 / 9 / 1399] در شورای شهر تهران تصویب شد؛
[10 / 9 / 1399] یادداشت/ شهاب شعبانی‌نیا؛
[9 / 9 / 1399] شهید داوود زرینی؛
[10 / 9 / 1399] مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران؛

 

کدخبر: 76115
تاریخ انتشار: 9 آبان 1399 _00:41:26
مراسم بزرگداشت شهید فهمیده در بهشت زهرا (س) برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید محمدحسین فهمیده عصر امروز پنجشنبه با حضور مسوولان و دانش آموزان و خانواده شهید در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

تا شهدا؛ به مناسبت هشتم آبان سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده مراسم بزرگداشتی به همت سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران با حضور مسوولان و خانواده معظم شهدا کنار مزار  آن شهید والا مقام در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان با حضور بر سر مزار شهید فهمیده و نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهید و دیگر شهدای دانش آموز آرمیده در بهشت زهرا (س) را گرامی داشتند.

 

مراسم بزرگداشت شهید فهمیده در بهشت زهرا (س) برگزار شد

 

هشتم آبان هر سال، یادآور خاطره رزمنده کوچکی است که با نثار جان خود، بر سرخی و طراوت خون شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود.

خواهر شهید فهمیده در این آیین ضمن قدردانی از مسئولان آموزش و پرورش گفت: هر سال با حمایت آموزش و پرورش به ویژه معاونت پرورشی این برنامه برگزار می شود.

وی افزود از حضور مهمانا قدردانی کرد و افزود: دانش آموزان کشور تداوم دهنده راه شهید فهمیده و همه شهدا هستند و آنها را به عنوان الگوی اثر گذار در زندگی خود مورد توجه قرار دهند.

حاج صادق آهنگران هم در ادامه این مراسم به مداحی و نوحه سرایی پرداخته و یاد و نام شهدا را گرامیداشت.

هر سال مراسم بزرگداشت شهید فهمیده با حضور پدر و مادر و خانواده اش در منزل او کرج برگزار می شد اما امسال مراسم در فضای مجازی و با حضور مسئولان در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را رهبر نامید.

ابزار هدایت به بالای صفحه