شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 5 / 1400] ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه؛
[2 / 5 / 1400] عبرت‌های عملیات رمضان از نگاه شهید صیاد شیرازی؛
[2 / 5 / 1400] «پسر خندان»؛ لقب همسایه‌ها برای شهید کاظمی؛
[2 / 5 / 1400] زندگینامه شهید رمضان رحیمی حسن پور؛
[2 / 5 / 1400] در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛
[2 / 5 / 1400] به مناسبت پرواز جاودانه شهید دوران؛

 

کدخبر: 76112
تاریخ انتشار: 9 آبان 1399 _00:33:43
امثال اندرزگو برای دفاع از ارزش‌ها شهید شدند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجاهدت‌های شهدا نباید به فراموشی سپرده شود و باید مدافع ارزش‌های باشیم که امثال شهید اندرزگو هم به خاطر آن شهید شدند.

تا شهدا؛ به نقل از اداره‌کل روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران «علی اعطا» روز پنجشنبه در منزل خانواده شهید «علی اندرزگو» از شهدای انقلاب اسلامی حضور یافت و با همسر و خانواده شهید دیدار کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران، مجاهدت‌های فراوان صورت گرفته است، گفت: امروز باید به گونه‌ای مدیریت کرد که به استناد برخی کجروی‌ها و اشکالات در عملکردها، ارزش‌های اصلی انقلاب و جمهوری اسلامی زیر سوال نرود.

وی تاکید کرد: نسلی که دوران پهلوی را ندیده اکنون به شدت در معرض تبلیغات وسیع رسانه‌هایی است که با ظاهر فریبنده، مسایل دیگری را ترویج می‌کنند؛ مسایلی که با خواسته‌های اصیل ملت ایران فاصله فراوان دارد.

 

امثال اندرزگو برای دفاع از ارزش‌ها شهید شدند

 

بر اساس این گزارش در این دیدار همسر و فرزند شهید اندرزگو به نقل خاطره‌هایی از دوران مبارزه و تعقیب و گریزها در رژیم پهلوی پرداختند.

همسر شهید در این دیدار ضمن نقل خاطره‌هایی از ایشان تأکید کرد که شهید اندرزگو متعلق به یک ملت بود نه فقط ما و خانواده؛ «بخشش ما نسبت به کسانی که سال‌ها ایشان را مورد اذیت و آزار قرار دادند دردی را دوا نمی‌کند؛ آنها خانواده‌های بسیاری را داغدار کردند و باید یک ملت آنان را ببخشند».

«سیدمحسن اندرزگو» فرزند شهید هم توضیح داد که «شهید قاسم سلیمانی چند ماه قبل از شهادتش به منزلمان آمد؛ مادرم بدون تعارف‌های مرسوم گفت شما باید کنار این سید بزرگوار، مقام معظم رهبری بمانید و او را تنها نگذارید؛ شهید سلیمانی هم گفت برای ما آرزوی شهادت کنید». 

شهید سید علی اندرزگو از مبارزان مسلح مخالف حکومت پهلوی و عضو هیات‌های موتلفه اسلامی بود که با گروه‌های مختلفی ارتباط داشت؛ همین امر سبب شده بود ساواک تمام نیروهای خود را بسیج کند تا وی را دستگیر کنند؛ به بیانی شهید اندرزگو دایره‌المعارف گروه‌های مبارز بوده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه