شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 5 / 1400] ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه؛
[2 / 5 / 1400] عبرت‌های عملیات رمضان از نگاه شهید صیاد شیرازی؛
[2 / 5 / 1400] «پسر خندان»؛ لقب همسایه‌ها برای شهید کاظمی؛
[2 / 5 / 1400] زندگینامه شهید رمضان رحیمی حسن پور؛
[2 / 5 / 1400] در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛
[2 / 5 / 1400] به مناسبت پرواز جاودانه شهید دوران؛

 

کدخبر: 76109
تاریخ انتشار: 9 آبان 1399 _00:08:42
نوجوانان همچون شهید فهمیده شکوه ایثار را بر دل ها نقش بسته اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ ایران اسلامی همیشه به خود می‌بالد که نوجوانان بسیجی همچون حسین فهمیده‌ها با ریختن خون خود تصویری باشکوه از ایثار و فداکاری را بر دل‌ها نقش بسته‌اند.

تا شهدا؛ سردار پاسدار غلامرضا سلیمانی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج دانش آموزی افزود :‌ امروز در گام دوم انقلاب اسلامی جای جای کشور عزیزمان به برکت خون ۳۶۰۰۰ شهید دانش‌آموز و همچنین وجود نوجوانانی مومن و انقلابی که با به میدان آوردن همه توانایی‌های خود و با تکاپوی امیدوارانه، هدفدار و سلوک مومنانه به صحنه‌های کم نظیر توانمندی، ابتکار و خلاقیت تبدیل شده است.

 

نوجوانان همچون شهید فهمیده شکوه ایثار را بر دل ها نقش بسته اند

 

وی ادامه داد :‌ هشتم آبان ماه سالروز شهادت نوجوان بسیجی و فرزند انقلاب شهید حسین فهمیده و روز نوجوان و شروع هفته بسیج دانش آموزی را به همه دانش آموزان و نوجوانان بسیجی عزیز در جای جای میهن اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان توفیقات روز افزون برای شما عزیزان مسئلت می‌نمایم.

حسین فهمیده یکی از هزاران نونهال فهمیده و دانش‌آموز بسیجی بود که با نثار خون پاک خویش بر طراوت و سرخی خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی افزود. از آنجا که این دانش‌آموز رزمنده بسیجی، با ایمان و و بینش عمیق و استوار در جنگ با دشمن پیش قدم و با نیل به شهادت، درس شجاعت، فداکاری و مقاومت را به همه بسیجیان و امت حزب‌الله آموخت، امام خمینی(ره) این نوجوان ۱۲ ساله را رهبر قلمداد فرمودند زیرا نام و یاد او منشأ حماسه‌های سترگ شد و تحولی شگرف در شیوه دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام با کفر فراهم کرد و راه پیروزی و سرافرازی را یکی پس از دیگری، هموار ساخت.

آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرمودند: زنده نگه داشتن یاد حادثه شهادت دانش ‌آموز بسیجی، شهید فهمیده، از اصالت‌های دفاع مقدس است. از این‌رو، هشتم آبان، سالروز شهادت این فرزند انقلاب، به‌عنوان «روز نوجوان و جوان و بسیج دانش‌آموزی» نام گرفته است تا ضمن یادآوری حماسه این قهرمان کوچک، به‌عنوان سرمشقی مناسب به هم‌سالانش مطرح شده و راهش همچون الگویی ماندگار بر تارک تاریخ پر افتخار ایران بدرخشد.

ابزار هدایت به بالای صفحه