شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 9 / 1399] خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری,
[7 / 9 / 1399] شهید مدافع سلامت سید محمد موسوی؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر باقری در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه؛
[8 / 9 / 1399] وزیر دفاع در جمع خبرنگاران؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛

 

کدخبر: 76087
تاریخ انتشار: 8 آبان 1399 _13:27:43
شهدای دانش‌آموز مجاهدانی پرطراوات و بانشاط معنوی بودند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه شهدای دانش‌آموزی انسان‌هایی با طراوت و بانشاط معنوی بودند، گفت: این افراد در راه این انقلاب و اسلام جنگیدند و از خودگذشتگی کردند و عرصه جهاد را عرصه‌ای پرطراوت و بانشاط رقم زدند.

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «عبدالرضا پورذهبی» نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز در یادواره شهدای دانش‌آموز در سنندج اظهار داشت: در زمان جنگ بخش عمده‌ای از شهدای ما شهدای را دانش‌آموز و دانشگاهی تشکیل داده‌اند که حال و هوای مدارس ما در آن زمان حال و هوای شهدایی داشت.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان متدین و انقلابی داوطلبانه به جنگ می‌رفتند تا از آب و خاک این کشور دفاع کنند، افزود:  در زمان جنگ طراوت و نشاط حرف اول را می‌زد و فرماندهان جنگ در آن زمان سن کمی داشتند و با سن کم جنگ را مدیریت و فرماندهی می‌کردند.

این مسئول با بیان اینکه جنگ پیر و جوان نمی‌شناخت، عنوان کرد: دانش‌آموزان حضور پرنشاط‌تری داشتند که جویای معنویت بودند بنابراین عرصه جهاد عرصه‌ای پرطراوت به شمار می‌رود.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اسامی برخی شهدا که در سن ۱۷ سالگی فرمانده گردان می‌شدند اضافه کرد: شهدای دانش‌آموزی انسان‌هایی با طراوت و بانشاط معنوی بودند که در راه این انقلاب و اسلام جنگیدند و از خودگذشتگی کردند.

پورذهبی اضافه کرد: این یادواره‌ها برای آن است که مجاهدات شهدا و رزمندگان ما یادآوری و زنده شود و نسل امروز بدانند که در زمان جنگ چه مجاهدات و رشادت‌هایی شکل گرفته است.

در این مراسم از خانواده شهدا تجلیل و مزار شهدای گمنام اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز عطرافشانی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه