شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[3 / 9 / 1399] رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگویی خبر ...
[4 / 9 / 1399] «جبهه مقاومت» دامنه قله دفاع مقدس است؛
[3 / 9 / 1399] شهید حمزه على ابوالفتحى؛
[3 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم ذاکرحسین کریمی؛
[4 / 9 / 1399] به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت؛
[3 / 9 / 1399] فرمانده سپاه عجب‌شیر؛
[4 / 9 / 1399] رئیس سازمان بسیج ورزشکاران آذربایجان‌شرقی در گف ...
[4 / 9 / 1399] شهید «احمد بزازیان مهدوی»؛
[5 / 9 / 1399] شهید شرفعلی خزایی؛
[5 / 9 / 1399] روحیه جهادی در تفکر بسیجی؛
[4 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه (3)؛
[4 / 9 / 1399] توسط انتشارات شهید کاظمی؛
[5 / 9 / 1399] شهید «عبدالواحد محمدی»؛

 

کدخبر: 76070
تاریخ انتشار: 7 آبان 1399 _18:31:10
برگزاری کنگره شعر دفاع مقدس در کرمانشاه

سرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در استان کرمانشاه خبر داد.

تا شهدا؛ سرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در خصوص برگزاری مرحله استانی بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس، اظهار داشت: تبیین مبانی نظری و تعیین شاخص‌ها و معیار‌های امروزی شعر دفاع مقدس و مقاومت با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبیین راهکار‌های ترویج و گسترش شعر دفاع مقدس، هویت‌بخشی به فعالیت شعرای استان‌ها و مناطق کشور، شناسایی و پرورش استعداد شاعران جوان و فعال‌سازی و تقویت جریان تولید شعر مقاومت در سراسر کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است.

 

برگزاری کنگره شعر دفاع مقدس در کرمانشاه

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه بخش‌های محتوایی این کنگره را شامل نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی (تقارن با چهل‌سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی (لبنان، بوسنی، یمن، سوریه و...)، دفاع مقدس و جنگ نرم، مدافعان سلامت و دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و... عنوان کرد.

وی از راهیابی برگزیدگان مرحله استانی به بیست ودومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: این کنگره یکی از مهمترین و ارزشمندترین برنامه‌ها در حوزه ادبیات دفاع مقدس است که با حضور شاعران مطرح کشوری برگزار می‌شود.

سردار باباخانی با بیان اینکه هنرمندان وظیفه دارند ارزش‌های دفاع مقدس را برای نسل‌های آینده ثبت کنند، افزود: اقدامات فرهنگی و هنری از جمله شعر و داستان بهترین ابزار برای مانایی، معرفی و انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان است.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان آذر ماه ۱۳۹۹ به آدرس کرمانشاه، خیابان موید، جنب پارک شیرین، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه و یا به آدرس پست الکترونیکی tahahe۸۵۸@gmail.com ارسال نمایند.

ابزار هدایت به بالای صفحه