شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[13 / 9 / 1399] شهید علی‌اکبر حسین‌پور؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛
[12 / 9 / 1399] مسئول شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس خ ...

 

کدخبر: 76029
تاریخ انتشار: 6 آبان 1399 _14:07:30
رییس بنیاد شهید: جانبازان نماد و تجلی اقتدار معنوی کشور هستند

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جانبازان ورزشکار تأکید کرد: جانبازان نماد و تجلی اقتدار معنوی کشور هستند و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود ایثارگران عزیز است.

تا شهدا؛ سعید اوحدی که از زمان حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت مستمر به دیدار ایثارگران رفته و طی چند ماه اخیر به منظور حل مشکلات ایثارگران به 17 استان سفر کرده، و شب گذشته(دوشنبه)  با جانبازان ورزشکار مجموعه فرهنگی ورزشی ستارگان ایثار واقع در شهرک شاهد تهرانپارس دیدار و در فضایی صمیمی گفت‌وگو کرد.
وی ضمن تبریک سالروز آغاز ولایت حضرت ولی عصر (عج) گفت: تقارن پیش بینی نشده دیدار با شما جانبازان عزیز با عید مبارکی که به نام مقدس امام زمان (عج) نام‌گذاری شده از حکمت‌های الهی و برکت وجودی شما جانبازان بزرگوار است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به کلید واژه «اقتدار معنوی» که مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌های خود در سال ۹۳ به آن اشاره کردند، گفت: یکی از اهداف والا و بلند همه کشورها و جوامع، اقتدار در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و... است که به برکت خود شما عزیزان جانباز، امروز کشور ما در بسیاری از این حوزه‌ها، به‌ویژه در حوزه نظامی، از اقتدار بالایی برخوردار است؛ اما در کنار همه این‌ها، یک اقتدار معنوی هم داریم که بخش متمایز جامعه ما با دیگر جوامع دنیا است.
وی افزود: با اطمینان می‌توانیم اعلام کنیم که آنچه که امروز در جامعه ما به‌عنوان اقتدار معنوی از آن یاد می‌شود، در هیچ جای دنیا وجود ندارد. اگر این اقتدار در یک کشور ایجاد شد، قطعاً اقتدار سیاسی هم به دنبال خواهد داشت و به برکت اقتدار معنوی، شاهد اقتدار سیاسی، نظامی و حوزه‌های دیگر خواهیم بود.
اوحدی در بخش دیگری از سخنان خود، خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را افتخار خود دانست و افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به اعتبار جامعه ایثارگری، مظهر اقتدار معنوی است؛ یعنی جامعه ایثارگری این عزت و اقتدار معنوی را به بنیاد داده است و شما جانبازان عزیز نماد و تجلی این اقتدار معنوی هستید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: اگر امروز ادعا و اعتراف می‌کنیم که شما جانبازان عزیز، فرزندان و خانواده‌های معظم شهدا و آزادگان صبور ما مظهر تجلی و الگوی اقتدار معنوی هستید، اعتراف درستی است و هیچ شکی نداریم که اقتدار امروز جمهوری اسلامی به برکت وجود امثال شما عزیزان است؛ زیرا شما منتظران واقعی حضرت ولیعصر(عج) هستید و برای این اقتدار معنوی بهای سنگینی پرداخته‌اید.
معاون رییس‌جمهور ضمن اشاره به جمله «وَاللهِ اِنْ قَطَعْتُموا یَمینی، اِنّی اُحامی اَبَداً عَنْ دینی» که منتسب به حضرت ابوالفضل (ع) است، گفت: اینجا حضرت می‌فرمایند «به خدا سوگند اگر دست راستم را هم قطع کنید، هرگز از یاری دینم دست برنخواهم داشت»، که این همان اقتدار معنوی است و اگر این اقتدار معنوی که امروز تجلی آن در الگوی فرهنگ ایثار شهادت است را تبلیغ و ترویج کنیم، یک تلاش ویژه در جهت ترویج این فرهنگ است.
اوحدی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی جانبازان «باشگاه فرهنگی ستارگان ایثار»، شادابی و عزم جدی آن‌ها را نیز اقتدار معنوی خواند و اظهار کرد: ریشه این اقتدار در اعتقادات معنوی شما است که هم خود شما و هم ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران باید قدر بدانیم و به آن افتخار کنیم.
وی افزود: امروز دنیا به خیال خام خود فکر می‌کند با تحریم و فشار ملت ما را مجبور به تسلیم می‌کند اما این ملت تا زمانی که جانبازان پرافتخار و با معنویت را دارد، قطعاً سر تسلیم در مقابل استکبار فرود نخواهد آورد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فعالیت‌های جهادی و خیریه جانبازان ورزشکار «باشگاه ستارگان ایثار» در مناطق محروم سیستان و بلوچستان، عنوان کرد: چقدر باید معنویت در وجود جانبازان عزیزی که روی ویلچر هستند، زیاد باشد که با این احوال به فکر خانواده‌های شهدای مظلوم سیستان و بلوچستانی باشند که با عزت و افتخار برای وطن فدا شده‌اند؛ به خدا قسم هیچ جای دنیا این نوع همبستگی و همدلی را نمی‌بینید.
 وی ایثار کادر درمان کشور در جبهه مبارزه با ویروس کرونا را هم برخاسته از اقتدار معنوی و فرهنگ ایثار و شهادت خواند و افزود: اگر امروز شاهد هستیم که پرستاران، بهیاران و پزشکان عزیز و بزرگوار ما همه جان و توان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند، شک نکنید تأثیر همان درسی است که شما از اقتدار معنوی به کشور دادید؛ چیزی که در دنیا نظیر آن نیست.
اوحدی همچنین از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی- ورزشی جانبازان سراسر کشور در هفته بسیج در تهران خبر داد و در پایان گفت: بارها گفته‌ام لحظاتی که در خدمت جانبازان عزیز، آزادگان دلاور و خانواده معظم شهدا هستم، احساس غرور و افتخار می‌کنم و این همان احساس اقتدار معنوی است که از شما به ما منتقل می‌شود.
در این دیدار ورزشکاران جانباز در رشته‌های والیبال نشسته، گلبال و بسکتبال در حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به رقابت پرداختند.

ابزار هدایت به بالای صفحه