شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 9 / 1399] خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری,
[7 / 9 / 1399] شهید مدافع سلامت سید محمد موسوی؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر باقری در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه؛
[8 / 9 / 1399] وزیر دفاع در جمع خبرنگاران؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معاون روابط عمومی و فرهنگی وزارت دفاع خبر داد؛

 

کدخبر: 76023
تاریخ انتشار: 6 آبان 1399 _13:36:29
آشنایی با شهید «اکبر شهبازی ورجوی»

«اکبر شهبازی ورجوی» پس از تهاجم نیروهای رژیم بعثی عراق، برای دفاع از خاک کشورمان راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از حضور در چندین عملیات، سرانجام در عملیات بیت‌المقدس 5 در منطقه حاج عمران به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

تا شهدا؛ «اکبر شهبازی ورجوی» در سال 1349 در شهرستان مراغه به دنیا آمد. وی پس از تهاجم نیروهای رژیم بعثی عراق، برای دفاع از خاک کشورمان راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از حضور در چندین عملیات، سرانجام در عملیات بیت‌المقدس 5 در منطقه حاج عمران به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

 

آشنایی با شهید «اکبر شهبازی ورجوی»

 

زندگی‌نامه شهید:

«اکبر شهبازی ورجوی» در سال 1349 در خانواده‌ای متدین در روستای ورجوی از توابع شهرستان مراغه چشم به جهان گشود. وی در آغوش پدر و مادر همراه با تحصیل علم دوران کودکی خود را سپری کرد. متدین و بسیار فداکار برای والدینش بود به طوری‌که در سنین جوانی به پدر در کارهای مزرعه کمک می‌کرد و همزمان به تحصیل نیز می‌پرداخت.

پس از انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور راهی میدان نبرد حق علیه باطل شد و طی این دوران، مادر مهربانش را از دست داد و پس از بازگشت به زادگاه، پس از مدت کوتاهی به خدمت مقدس سربازی مشرف شد.

به این ترتیب در مناطق مختلف جنگی حضور پررنگی داشت و با توکل بر خداوند متعال توانست در عملیات‌های مختلف حضور داشته باشد. وی در عملیات بیت‌المقدس 5 مربوط به منطقه جنگی حاج عمران در سال 1367 جام شهادت را سر کشیده و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش پس از 8 سال جستجوی بسیار پیدا شده و در زادگاه خود در روستای ورجوی دفن شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه