شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 9 / 1399] خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری,
[7 / 9 / 1399] شهید مدافع سلامت سید محمد موسوی؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر باقری در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه؛
[8 / 9 / 1399] وزیر دفاع در جمع خبرنگاران؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معاون روابط عمومی و فرهنگی وزارت دفاع خبر داد؛

 

کدخبر: 75928
تاریخ انتشار: 3 آبان 1399 _15:21:52
شهید «حسین غلام‌پور» به خوش‌رفتاری شهره بود

شهید «حسین غلام‌پور» به اخلاق خوب و خوش رفتاری، فردی مومن و درستکار در میان مردم شهره شده بود.

تا شهدا؛ شهید «حسین غلام‌پور» در شهرستان مراغه متولد شد. وی با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و پس از حمله نیروهای رژیم بعثی عراق به خاک کشورمان به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و پس از چندی مجاهدت در راه اسلام سرانجام در سال 1366 به شهادت رسید.

زندگی‌نامه شهید:

شهید «حسین غلام‌پور» در یکی از روستاهای شهرستان مراغه به نام روستای شلیلون چشم به جهان گشود. وی تا سن هفت سالگی در دامن پرمهر مار مهربان و پدری زحمتکش پرورش یافت.

از همان کودکی علاقه زیادی به قرآن و خوانددن نماز داشت. نسبت به برنامه‌های مذهبی، کمک به نیازمندان، عزاداری ماه محرم و صفر بسیار جدی بود و نسبت به حجاب تاکید بسیار داشت. در هفت سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در همان روستا آغاز نموده و ادامه تحصیلات سه ساله دوره راهنمائی را در شهرستان مراغه سپری کرد.

 

شهید «حسین غلام‌پور» به خوش‌رفتاری شهره بود

 

خصوصیات بارز شهید:

با وجو سن کم، در کارهای کشاورزی یاری‌گر دیگران بود. به اخلاق خوب و خوش رفتاری، فردی مومن و درستکار در میان مردم شهره شده بود و همچنین سخاوتمندی و پاک دامنی از دیگر خصوصیات بارز این شهید غلام‌پور بود.

هم‌زمان با رسیدن موعد خدمت سربازی و با دریافت کارت آماده به خدمت، عازم یکی از منطقه‌های جنگی باختران بنام منطقه سومار شد و بعد از گذشت یکسال در سال 1366 به فیض شهادت نائل گشت.

ابزار هدایت به بالای صفحه