شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 9 / 1399] خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری,
[7 / 9 / 1399] شهید مدافع سلامت سید محمد موسوی؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر باقری در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه؛
[8 / 9 / 1399] وزیر دفاع در جمع خبرنگاران؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛

 

کدخبر: 75921
تاریخ انتشار: 3 آبان 1399 _15:03:17
روحیه جهاد و ایثار در بین طلاب به صورت گسترده وجود دارد/ لزوم تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: روحیه جهاد و ایثار همچنان در بین روحانیون و طلاب به صورت گسترده وجود دارد که از نمونه‌های بارز این ایثار حضور روحانیت در اردوهای جهادی است.

تا شهدا؛ سرهنگ «غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی امروز در دیدار با پژوهشگران حوزه‌های علمیه خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مشارکت روحانیون در دفاع مقدس باید به بهترین نحو تبیین شود.

وی بیان داشت: در گذشته جلسات متعددی در حوزه دفاع مقدس روحانیت برگزار شده تا بتوانیم نقش روحانیت در دفاع مقدس را در دانشنامه دفاع مقدس استان به بهترین شکل تبیین کنیم و امیدواریم با حضور روحانیون پژوهشگر این امر سرعت بیشتری بگیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به نقش بسیار مهم و بارزی که روحانیت در دوران دفاع مقدس داشته، لازم است که نشست‌های متعدد در این حوزه برگزار شود و موارد متعددی که از خاطرات و مصاحبه‌ها وجود دارد برطرف شود.

فلاحی با اشاره به برگزاری برنامه‌ها و همایش‌های متعدد در حوزه دفاع مقدس و روحانیت، عنوان کرد: در این حوزه کتاب‌های متعددی نگاشته شده که باید بیش از پیش در اختیار نسل جوان قرار گیرد.

وی ادامه داد: روحانیون خاطرات بسیار ارزشمندی در حوزه دفاع مقدس دارند که هنوز امکان پیاده‌سازی و انتشار تمام آن‌ها به وجود نیامده به همین دلیل باید بیش از پیش در این حوزه فعالیت شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: روحیه جهاد و ایثار همچنان در بین روحانیون و طلاب به صورت گسترده وجود دارد که از نمونه‌های بارز این ایثار حضور روحانیت در اردوهای جهادی است.

فلاحی با تأکید بر اینکه اردوهای جهادی دارای سختی‌ها و مشقات خاص خود است، گفت: با این وجود در هر عرصه‌ای که نیاز به حضور و جهاد بود، بهترین نوع مشارکت را از روحانیون شاهد بودیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه