شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 9 / 1399] خبرنگار شهید حاج مسعود جان‌نثاری,
[7 / 9 / 1399] شهید مدافع سلامت سید محمد موسوی؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر باقری در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معرفی شهدای مدرسه زینبیه؛
[8 / 9 / 1399] وزیر دفاع در جمع خبرنگاران؛
[7 / 9 / 1399] سرلشکر سلامی در واکنش به ترور دانشمند هسته‌ای؛
[8 / 9 / 1399] معاون روابط عمومی و فرهنگی وزارت دفاع خبر داد؛

 

کدخبر: 75916
تاریخ انتشار: 3 آبان 1399 _10:15:15
گلوله باران آمبولانس نخستین شهید مدافع حرم در مستند روایت فتح

پرتره شهید «محمد حسن قاسمی» از نیروهای درمانی ایرانی حاضر در سوریه در مستند «حسن بابا» پخش می‌شود.

تا شهدا؛ احمد عبدالرحیمی کارگردان مستند «حسن بابا» اظهار داشت: شهدای مدافع حرم مظلوم و از همه مظلومتر شهدایی هستند که به صورت داوطلبانه و بسیجی در سوریه حضور داشتند و ادای دین به این شهدای مظلوم، دلیل ساخت «حسن بابا» بود.

وی گفت: به عنوان مستندساز و ثبت کننده تاریخ شفاهی چند سالی در سوریه حضور داشتم و محمدحسن قاسمی را در اوایل ورودش به حلب دیده بودم. بعد از دیدار با شهید تصاویری از حضورش به عنوان پرستار تهیه کردم.

کارگردان مستند «حسن بابا» افزود: امنیت و آرامش کشور را مرهون خون شهدا از جمله شهدای مدافع حرم هستیم و همه ما وظیفه داریم در تکریم این بزرگان فعالانه ایفای نقش کنیم و ما به عنوان مستندساز نسبت به ایجاد شناخت مدافعان حرم به تک تک مردم ایران مسئول هستیم.

 

گلوله باران آمبولانس نخستین شهید مدافع حرم در مستند روایت فتح

 

این مستندساز ادامه داد: شهید محمد حسن قاسمی در مرداد ماه ۹۵ حین انتقال مجروحین به بیمارستانی در حلب به کمین تروریست‌های تکفیری گرفتار شده و به شهادت رسید. پیکر وی پس از سه ماه در کنار امبولانس تفحص شد.

عبدالرحیمی اظهار کرد: اصلی‌ترین و مهمترین موانع برای روایت نبرد سوریه و مدافعان حرم، مسائل امنیتی است. در مسیر ساخت این مستند هم به دلیل شناخت محدودی که من از این شهید بزرگوار داشتم تحقیقات زیادی انجام دادیم. مطالعه کتاب «دلم پرواز می‌خواهد» روایتی از زندگی این شهید والامقام از انتشارات روایت فتح کمک بسیاری برای شناخت ایشان به من کرد.

مستند «حسن بابا» به کارگردانی احمد عبدالرحیمی و تهیه کنندگی مصطفی سیفی، کاری از گروه مستند روایت فتح، شنبه سوم آبان، ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه