شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[13 / 9 / 1399] شهید علی‌اکبر حسین‌پور؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛
[12 / 9 / 1399] مسئول شهدای گمنام اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس خ ...

 

کدخبر: 75888
تاریخ انتشار: 2 آبان 1399 _09:28:27
سومین کنگره شهدای دانشجوی کشور در سال 1401 در گیلان برگزار می‌شود

محمدمهدی نیازمند از برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجوی کشور در سال 1401 در گیلان خبر داد.

تا شهدا؛ «محمدمهدی نیازمند» مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان شامگاه پنج شنبه  با اشاره به برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجوی کشور سال 1401 در گیلان اظهار داشت: این شهدا در دانشگاه‌های گیلان به‌ عنوان دانشجوی گیلانی در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کردند از طرفی چهار شهید مدافع حرم گیلانی نیز جزو آمار شهدای دانشجو محسوب می‌شوند.

 

سومین کنگره شهدای دانشجوی کشور در سال 1401 در گیلان برگزار می‌شود

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان با اشاره به وجود 114 شهید دانشجو در گیلان تصریح کرد: یادواره شهدای دانشگاهی، جشنواره‌های هنری و ادبی و برنامه‌هایی همچون تولید محتوا و برنامه‌های نرم‌افزاری برای گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانشجویان اجرا می‌شود.

وی اهمیت آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری در جنبش دانشجویی را مورد اشاره قرار داد و افزود: امروز دانشجویان می‌توانند نسبت به مسائل مختلف جامعه عمیق‌تر فکر کنند و در جهت حفظ ارزش‌ها و آرمان‌ها تلاش کنند، همانطور که بسیاری از دانشجویان پیش از انقلاب با راهنمایی روحانیون و روشنفکران جامعه برای نقش‌آفرینی وارد صحنه می‌شدند.

نیازمند با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به‌دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال 1358 خاطرنشان کرد: این حرکت انقلابی دانشجویان نشان‌دهنده بصیرت و آگاهی آنان بود که به‌خوبی اقدامات آمریکا را مورد رصد قرار دادند و صحنه را تشخیص دادند و همین امر موجب تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان در دوران دفاع مقدس نیز نقش‌آفرینی‌های بسیار داشتند افزود: پس از آن دوران، دانشجویان در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی و جهادی مشغول خدمت شدند حتی در بحران کرونا نیز شاهد بودیم که بسیاری از دانشجویان دهه هفتادی و هشتادی با روحیه‌ای مجاهدانه وارد صحنه مقابله با کرونا شدند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان تاکید کرد: بسیاری از دانشجویان امروز با توجه به حساسیت‌هایی که نسبت به مسائل مختلف جامعه دارند با وحدت و همدلی برای رفع مشکلات وارد صحنه می‌شوند و سعی می‌کنند در موضوعات مختلف به‌صورت تخصصی ورود کنند.

وی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های روشنگری در فضای مجازی و همچنین برگزاری گردهمایی با حضور دانشجویان در دانشگاه آزاد را جزو  برنامه‌های بسیج دانشجویی در این ایام عنوان کرد و افزود: گردهمایی دانشجویی هشت آبان امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه آزاد رشت برگزار می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه