شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 5 / 1400] روایت «مرصاد» از زبان شهید «صیاد»؛
[4 / 5 / 1400] زندگی در کانادا و شهادت در سوریه؛
[4 / 5 / 1400] یکی از پرستاران رزمنده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[4 / 5 / 1400] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...
[4 / 5 / 1400] توصیه امام خامنه‌ای جهت تبیین توطئه‌های منافقین ...
[4 / 5 / 1400] ماجرای کمتر شنیده شده از حج خونین سال ۶۶؛
[5 / 5 / 1400] توهمی 48 ساعته برای فتح تهران؛
[4 / 5 / 1400] سختی مضاعف ایام اسارت با شنیدن خبر اسیر شدن خان ...
[5 / 5 / 1400] در بیانیه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مط ...

 

کدخبر: 75862
تاریخ انتشار: 1 آبان 1399 _14:37:13
برگزاری کارگاه تخصصی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در مشهد

کارگاه تخصصی تاریخ شفاهی دفاع مقدس به منظور کادرسازی جهت تسریع در روند احصاء تاریخ شفاهی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

تا شهدا؛ در راستای کادرسازی جهت احصاء تاریخ شفاهی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، کارگاه تخصصی تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور جمعی از علاقه‌مندان به فعالیت در این عرصه، در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی برگزار شد.

ابوالفضل حسن‌آبادی از اساتید مجرب حوزه تاریخ شفاهی، طی 5 جلسه طرح درس‌هایی همچون تدوین تاریخ شفاهی، نحوه مصاحبه‌گیری، مفاهیم بنیادی تاریخ شفاهی و آسیب‌شناسی تاریخ شفاهی را ارائه می‌کند.

جعفر بهرامی مدیر اسناد و مدارک اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه این کارگاره آموزشی که در مرکز مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد، اظهار داشت: با گذشت 40 سال از حماسه دفاع مقدس، احصاء تاریخ شفاهی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس باید به عنوان یک ضرورت دنبال شود.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب که در دیدار اخیرشان با پیشکسوتان دفاع مقدس به آن اشاره فرمودند تحریف و فراموشی دفاع مقدس است؛ بر همین اساس روایت مستند و دقیق فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس مانع تحریف و یا به فراموشی سپردن این حماسه ماندگار خواهد شد.

این مسئول در پایان تلاش و مجاهدت شرکت کنندگان در این کارگاه را در احصاء تاریخ شفاهی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان خواستار شد.

قرار است تعدادی از شرکت‌کنندگان در این کارگاه که از بانوان هستند نسبت به احصاء تاریخ شفاهی زنان در دفاع مقدس استان اقدام کنند. جمعی دیگری نیز که از در تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان ایفای نقش می‌کنند از مطالب این کارگاه آموزشی جهت ارتقا سطح کیفی تلاش‌های خود بهره خواهند برد.

این کارگاه توسط مدیریت اسناد و مدارک اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی و مدیریت حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس استان برگزار شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه