شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[13 / 9 / 1399] شهید علی‌اکبر حسین‌پور؛
[13 / 9 / 1399] شهید بهروز ترکاشوند؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛

 

کدخبر: 75853
تاریخ انتشار: 1 آبان 1399 _13:07:54
«انگشتر درّ نجف»

کتاب «انگشتر درّ نجف» شرح خاطرات و زندگی ورزشکار شهید «هاشم کریم‌پور» را در برمی‌گیرد که به همت «علیرضا کریم‌پور» به رشته تحریر درآمده است.

تا شهدا؛ کتاب «انگشتر درّ نجف» شرح خاطرات و زندگی ورزشکار شهید «هاشم کریم‌پور» را در برمی‌گیرد که به همت «علیرضا کریم‌پور» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب 82 صفحه‌ای توسط انتشارات «31 عاشورا» به شمارگان 500 جلد با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و کانون بسیج ورزشکاران شهرستان اهر در تابستان 1399 در 9 فصل به چاپ رسیده است.

 

«انگشتر درّ نجف»

 

مقدمه‌‌ی کتاب:

مجموعه حاضر شرح خاطرات و حیات طیبه شهید «هاشم کریم‌پور» ورزشکار جوانی است که حین انجام ماموریت سربازی، در شب 19 ماه مبارک رمضان مصادف با 12 آبان‌ماه 1383 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این کتاب در 9 فصل تنظیم شده است و برخلاف دیگر کتاب‌های زندگی‌نامه با کودکی فرد شروع می‌شد، فصل اول داستان تحت عنوان «انگشتر درّ نجف» با شهادت هاشم آغاز شده و در فصل آخر به کودکی او پرداخته شده است.

یعنی روال کلی داستان بازگشت به عقب است و همین باعث متمایز شدن آن با سایر کتاب‌های این حوزه می‌شود. داستان‌های این کتاب محدود به یک سال آخر زندگی این شهید بزرگوار می‌باشد.

عنوان کتاب «من اسیر نمی‌شوم» مربوط به روایت فصل دوم و جریان سفر زیارتی کربلا می‌باشد. روایت حوادث و اتفاقات تلخ و شیرینی است که در طول این سفر معنوی برای هاشم رقم خورده است. به قول خودش زیارت حرمین باصفای حضرت سیدالشهدا(ع) و آقا قمر بنی‌هاشم حضرت عباس(ع) نقطه‌ی عطفه در زندگی‌اش بوده است.

«شب‌های بی‌قراری» عنوان فصل سوم کتاب است که هاشم به زیارت حرم‌های باصفای حضرت سیدالشهدا(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) مشرف شده و به بیان خاطرات و برنامه‌های اقامت چند روزه در نجف و کربلا با علما می‌پردازد.

فصل چهارم با عنوان «اعزام به سربازی» چگونگی اعزام هاشم به خدمت سربازی را روایت می‌کند. در فصل پنجم با عنوان «تنبیهم کنید» به روایت یکی از اتفاقاتی که در حین خدمت سربازی برایش رقم خورده بود، اشاره دارد.

فصل ششم با عنوان «جام رمضان» روایت آخرین حضور هاشم در مسابقات فوتسال جام رمضان بود که بنا به درخواست هاشم، حقیر نیز شاهد آن مسابقه بودم. در فصل هفتم با عنوان «شرح دلدادگی» دست نوشته‌های هاشم بعد از سفر کربلا آورده شده است.

فصل هشتم با عنوان «خاطرات دوران آموزش سربازی» به خاطرات و دست نوشته‌های او در آن دوران اختصاص دارد. فصل نهم با عنوان «جوانی» به روحیات، اخلاقیات و سرگرمی‌های هاشم در زندگی به ویزه در جوانی پرداخته‌ام. در بخش پایانی هم عکس‌های شهید در مراحل مختلف زندگی و فعالیت‌های ورزشی همراه با تصاویر، یادداشت‌ها و دل‌نوشته‌هایش آورده شده است.

در پایان به ارواح تابناک قاطبه شهدای جهان اسلام، دفاع مقدس، جبهه مقاومت اسلامی به ویژه راه احیاء امر به معروف و نهی از منکر، علی‌الخصوص برادر شهیدم «هاشم کریم‌پور» درود می‌فرستم. امیدوارم نسل جوان ما با مطالعه این‌گونه کتاب‌ها با اخلاق و روحیات شهدا آشنا شوند و آن را در عمل به کار گیرند.

ابزار هدایت به بالای صفحه