شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 9 / 1399] وصیت‌نامه شهید احمد اکبرپور؛
[12 / 9 / 1399] شهید مدافع حرم محرمعلی مرادخانی؛
[12 / 9 / 1399] وصیتنامه شهید «یدالله دموخ»؛
[13 / 9 / 1399] مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور؛
[12 / 9 / 1399] شهید عادل چگینى؛
[13 / 9 / 1399] معرفی کتاب؛
[12 / 9 / 1399] مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی؛
[13 / 9 / 1399] مسئول دفتر حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان تنکابن خب ...
[13 / 9 / 1399] شهید علی‌اکبر حسین‌پور؛
[13 / 9 / 1399] شهید بهروز ترکاشوند؛
[12 / 9 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی؛

 

کدخبر: 75840
تاریخ انتشار: 30 مهر 1399 _23:38:43
دومین جشنواره سرود بچه‌های مسجد «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» با اشاره به برگزاری دومین جشنواره سراسری سرود بچه‌های مسجد با عنوان «سردار آسمانی» گفت: این جشنواره به مناسبت گرامی‌داشت سالگرد شهادت سردار شهید«حاج قاسم سلیمانی» ویژه کانون‌های مساجد کشور برگزار می‌شود.

تا شهدا؛ حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان صبح امروز چهارشنبه (30 مهر) با اشاره به برگزاری دومین جشنواره سراسری سرود بچه‌های مسجد با عنوان «سردار آسمانی» اظهار داشت: این جشنواره به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار شهید«حاج قاسم سلیمانی» ویژه کانون‌های مساجد کشور برگزار می‌شود.

 

دومین جشنواره سرود بچه‌های مسجد «سردار آسمانی» برگزار می‌شود

 

مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه این جشنواره در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تولید آثار فاخر سرود به صورت ملی با همکاری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان «کرمان» اجرا می‌شود تصریح کرد: ایثار و شهادت و ایران قوی از موضوعات این جشنواره با هدف اشاعه و گسترش فرهنگ ناب ایثار و شهادت، ترغیب و تشویق مربیان و هنرمندان فعال جهت تولید آثار فاخر و ارزشمند سرود با محوریت ایثار وشهادت، ایجاد رقابت سالم به ‌منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر فعالان سرود، ایجاد انگیزه مضاعف در میان نوجوانان و جوانان برای ورود جدی به عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و معرفی ظرفیت‌های بسیار ارزشمند کانون‌های فرهنگی و هنری به مدیران، مسئولین و عموم مردم است.

وی به محورهای چهارگانه دومین جشنواره سرود بچه‌های مسجد اشاره کرد و افزود: «مسجد و گام دوم انقلاب»، «قرآن و سیره اهل بیت»، «مقاومت و عزت ایرانی» و «پیشرفت و امید به آینده » محورهای جشنواره اعلام شده است.

حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» خاطرنشان کرد: کلیه گروه‌ها می‌توانند آثار خود را با موضوعات ایثار و شهادت مشتمل بر شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان وطن،  امنیت، ترور، امر به معروف و نهی از منکر و سلامت و با تکیه بر شاخصه‌های کانون فرهنگی هنری، مسجد، بصیرت، ولایت‌پذیری، شجاعت، تدبیر، اخلاص، یتیم نوازی(فرزندان شهدا)، احترام به والدین و علما، مردم داری، عرفان و معنویت به دبیرخانه جشنواره واقع در رشت، مجتمع خاتم الانبیاء، طبقه سوم، ستاد کانون‌های مساجد گیلان ارسال کنند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۵ آذر اعلام کرد و افزود: هفت اثر برتر استان‌ها در هر رده سنی انتخاب و 20 گروه منتخب در دو مقطع سنی جهت معرفی گروه‌های اول تا سوم داوری می‌شوند.

مسئول ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به بخش ویژه این جشنواره تاکید کرد: با توجه به نسل نوین تولید سرود (ساخت ویدئو کلیپ از آثار تولید شده) به پنج اثر برتر که همراه اثر سرود برای شرکت در جشنواره ویدئو کلیپی که با موضوع نقش کانون فرهنگی هنری مسجد در فرهنگ سازی ایثار و شهادت باشد و با متن سرود تولید شده همخوانی داشته باشد جوایز نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره ویژه اعضای کانون فرهنگی و هنری مساجد است و گروه سرود و اسامی اعضا گروه باید در سامانه بچه‌های مسجد، کانون فهما ثبت شده باشد افزود: این جشنواره در دو رده سنی 10 تا 18 سال و  18 تا 35 سال  ویژه برادران برگزار می‌شود که هر گروه می‌تواند حداکثر 2 نفر بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از سن تعیین شده معرفی کند.

حجت‌الاسلام «محمدعلی رضوانی‌نژاد» با اعلام اینکه استفاده از آلات موسیقی به‌ صورت زنده در جشنواره ممنوع است خاطرنشان کرد: در این جشنواره به گروه‌های اول تا سوم، سه ویدئو کلیپ برتر، بهترین تک‌خوان، بهترین آهنگساز و بهترین مربی جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه